RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Krwawe manifestacje w Mjanmie. Ile osób już zginęło?

Śmierć poniósł również jeden policjant (fot. Aung Kyaw Htet/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Śmierć poniósł również jeden policjant (fot. Aung Kyaw Htet/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Podczas demonstracji w mieście Munywa w Mjanmie została zastrzelona kobieta. Wcześniej policjanci otoczyli tam tłum protestujących przeciwko zamachowi stanu, a następnie używali wobec nich armatek wodnych.

Śmierć Polaka w Meksyku. Zaskakujące ustalenia prokuratury

20-letni mężczyzna został znaleziony w mieszkaniu w Metepec na zachód od Mexico City 14 lutego bez widocznych obrażeń zewnętrznych. Portal Onet,...

zobacz więcej

Z kolei w Rangun policja ostrzelała demonstrujących gumowymi kulami. Funkcjonariusze zatrzymali około piętnastu osób. Wśród nich jest trzech pracowników mediów – fotograf agencji Associated Press i dwóch dziennikarzy pracujących dla prasy lokalnej.

Akcje protestacyjne odbywają się też w innych miastach. Policja rozprasza tłum wykorzystując gaz łzawiący, armatki wodne, gumowe kule i granaty hukowe. Zdarzają się również przypadki użycia broni palnej.

Ile osób już zginęło?


Od 1 lutego, czyli od chwili dokonania przez wojskowych przewrotu w Mjanmie, czyli dawnej Birmie, zginęło co najmniej czterech manifestantów. Armia twierdzi, że śmierć poniósł również jeden policjant.

Uczestnicy demonstracji protestują przeciwko zamachowi stanu i domagają się uwolnienia aresztowanych, w tym Aung San Suu Kyi. Tymczasem są wątpliwości dotyczące tego, gdzie przebywa laureatka Pokojowej Nagrody Nobla. Pojawiły się doniesienia, że została przeniesiona z aresztu domowego w inne, nieznane miejsce.

źródło:

Zobacz więcej