RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Losowanie Eurojackpot. Prawie milion złotych dla gracza z Polski

Eurojackpot to międzynarodowa gra liczbowa (fot. Shutterstock/Evan Lorne)
Eurojackpot to międzynarodowa gra liczbowa (fot. Shutterstock/Evan Lorne)

Piątkowe losowanie Eurojackpot okazało się szczęśliwe dla polskiego gracza, który dzięki wygranej trzeciego stopnia otrzyma ponad 900 tys. złotych. Ponieważ najwyższa wygrana nie padła również w innych europejskich państwach, kumulacja rośnie do 215 mln zł.

Wyniki Lotto w piątek 26 lutego 2021. Poznaj wygrane liczby

Jakie liczby okazały się szczęśliwe w piątkowym losowaniu Lotto? Podajemy wyniki losowań: Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Kaskada, Mini...

zobacz więcej

W piątek 26 lutego w Eurojackpot wylosowano liczby: 3, 13, 24, 29, 32, 1, 7. W Polsce padła jedna wygrana trzeciego stopnia, co oznacza wypłatę 925 943,70 zł. Są również 42 wygrane piątego stopnia. Zwycięzcy dostaną wypłaty po 936,30 zł.

W żadnym kraju nie padła wygrana pierwszego stopnia. Wygrane drugiego stopnia stwierdzono w Czechach i Niemczech; tam gracze dostaną po ponad milionie euro.

W wyniku kumulacji przewidywana pula na wygrane I stopnia w najbliższym losowaniu Eurojackpot może wynieść 215 mln zł.

Międzynarodowa gra liczbowa


W Eurojackpot występuje 12 stopni wygranych, najwięcej spośród wszystkich gier LOTTO. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, a na życzenie gracza – w złotych. Pozostałe wygrane wypłacane są w złotych.

W Polsce można grać w Eurojackpot od 9 września 2017 roku. Z kolei od 5 grudnia 2018 roku zakłady gry można także kupić w internecie na stronie www.lotto.pl. Aby Polska dołączyła do grona 17 państw, w których była już dostępna ta gra, konieczna była zmiana ustawy o grach hazardowych.

Czytaj także: Szczęśliwy gracz z Polski odebrał rekordową wygraną w Eurojackpot. Zdradził swoje plany

źródło:
Zobacz więcej