RAPORT

Pogarda

Szokujący wpis byłego pracownika TVN. „Patologie stały się chlebem powszednim”

Szokujący wpis byłego operatora TVN (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Szokujący wpis byłego operatora TVN (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Były pracownik TVN oskarżył stację o szereg patologii, jakich miał być świadkiem. „Stawaliśmy się ofiarami mobbingu, współczesnego niewolnictwa, wykluczenia zawodowego, szantażu, odwetu. (…) Nepotyzm, łapówki, łamanie prawa pracy, szantaż, poniżanie, łamanie RODO i inne patologie stały się chlebem powszednim w TVN” – napisał Kamil Różalski.

TVN likwiduje biuro korespondenta we Francji

„Kończy się pewien rozdział. TVN zamyka placówkę w Paryżu” – poinformowała na Twitterze dotychczasowa korespondentka TVN we Francji Anna Kowalska....

zobacz więcej

Wpis Różalski zamieścił na Facebooku. Mężczyzna opisuje, że z TVN był związany zawodowo od powstania stacji, czyli od roku 1997. Dodaje, że pracował przy największych produkcjach, „przez lata przyczyniając się do jej rozwoju oraz obecnej pozycji na rynku”.

Były pracownik oskarża


Początek jego wpisu zaczyna się od zarzutów o szantaż. „Szantażem (tak jak wszyscy w dziale realizacji) zostałem zmuszony przez dyrektora do rozwiązania umowy za porozumieniem stron i od 1.01.2013 roku z pracownika stałem się współpracownikiem. Od tego momentu ja, moje koleżanki i koledzy byliśmy traktowani jak ludzie drugiej kategorii ” – napisał.

„Stawaliśmy się ofiarami mobbingu, współczesnego niewolnictwa, wykluczenia zawodowego, szantażu, odwetu. Byliśmy zmuszani przez pracodawcę do pracy po 16-17 godzin dziennie, w wyniku czego traciliśmy zdrowie” – brzmi jego wpis.

Sytuację w TVN nazwał „orwellowską rzeczywistością”. Dalej oskarża stację o łamanie prawa. „ Nepotyzm, łapówki, łamanie prawa pracy, szantaż, poniżanie, łamanie RODO i inne patologie stały się chlebem powszednim w TVN. Nieprawdopodobnym jest to, że telewizja ta ma czelność pouczać innych w aspekcie etyki, sama nie przestrzegając u siebie podstawowych standardów i przepisów prawa” – podkreślił mężczyzna.

TVN S.A./DISCOVERY Inc. – ŁAMANIE PRAWA I PATOLOGIE Z TVN byłem związany zawodowo od września 1997 roku, czyli od...

Opublikowany przez Kamila Różalskiego Piątek, 26 lutego 2021

„Mafia leje bez VAT” ostrzegał „PB” już w 2012 r. Co się zmieniło?

Już w 2012 r. „Puls Biznesu” alarmował, że przestępcy oferują na rynku tani olej napędowy ze wschodu, wyłudzając VAT i „rozkładając na łopatki...

zobacz więcej

Różalski: Złamali procedury, które sami ustanowili


Różalski twierdzi, że „jeszcze niedawno w TVN SA zatrudnionych było niezgodnie z prawem pracy około 1800 osób ”. „To ludzie bez prawa do emerytury, urlopu, ubezpieczenia zdrowotnego. To też ogromne pieniądze w nieodprowadzonych składkach do ZUS” – oznajmił.

Mężczyzna pisze, że wraz z grupą innych osób informował właściciela stacji (Discovery Inc.) o zaistniałej sytuacji. „Co zrobili Amerykanie? Złamali procedury, które sami ustanowili. Naruszyli naszą anonimowość, narażając nas na działania odwetowe ze strony TVN (na które nawiasem mówiąc nie trzeba było długo czekać)” – podkreśla.

„O łamaniu prawa, wprowadzaniu w błąd inwestorów, unikaniu płacenia podatków w Polsce, hipokryzji, podwójnych standardach stosowanych przez Discovery Inc. oraz TVN SA będziemy konsekwentnie informować prasę, tak by opinia publiczna w Stanach Zjednoczonych, Polsce i niektórych krajach UE została rzetelnie poinformowana” – kończy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej