RAPORT

Pogarda

Węże i inne gady w kapeluszach. Nowy trend podbija internet

Większość noszonych przez węże wdzianek to prawdziwe dzieła sztuki (fot. Ethan Miller/Getty Images)
Większość noszonych przez węże wdzianek to prawdziwe dzieła sztuki (fot. Ethan Miller/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Meloniki, ozdobne opaski, wełniane czapki czy finezyjne fascynatory. To nie jest lista nakryć głowy, które noszą teraz znane fashionistki. Gustowne kapelutki i czapeczki robią swoim pupilom członkowie społeczności SnakesWithHats. Większość noszonych przez węże wdzianek to prawdziwe dzieła sztuki kapeluszniczej.

Kowalski coraz chętniej kupuje przez smartfona

W ostatnim roku liczba transakcji dokonywanych przez smartfony wzrosła o ponad 40 proc. – informuje „Rzeczpospolita”.

zobacz więcej

Węże budzą respekt i lęk, jednak istnieje grupa miłośników tych gadów, którzy upodobali sobie je jako zwierzęta domowe. Wśród hodowców tych gadów są też tacy, którzy dbają nie tylko o wygodne życie swoich pupili, ale też o ich stylową prezencję. Dlatego robią im czapki, kapelusze, opaski i inne finezyjne nakrycia głowy. Pomysł, by ozdabiać stylowymi wdziankami właśnie tę część ciała węży wymusiła anatomia tych zwierząt. Trudno wszak włożyć wężowi spodnie, sweter czy kurtkę tak, by po chwili się z niego nie ześlizgnęły. A czapka czy kapelusz na głowie się trzyma.

Tureckie fezy, fedory i szapoklaki


Żeby zobaczyć, jak się trzyma, wystarczy na serwisie Reddit odnaleźć liczącą ponad 40 tysięcy członków społeczność SnakesWithHats. Ci hodowcy węży, a jednocześnie miłośnicy mody wykazują się niezwykłą kreatywnością i precyzją, projektując różnorodne nakrycia głowy dla swoich pupili. Na zamieszczanych przez nich zdjęciach znajdziemy tureckie fezy, fedory, eleganckie meloniki, cylindry i szapoklaki, dziergane wełniane czapki, pilotki, a nawet bejsbolówki. Nie brakuje też bardziej wymyślnych nakryć głowy, jak czapeczka w kształcie głowy Baby Yody, jednorożca czy żyrafy. Oczywiście wszystkie te nakrycia głowy członkowie grupy SnakesWithHats prezentują na głowach modeli, czyli swoich węży.

Znaleźli od lat niestrzyżoną owcę. Runo ważyło kilkadziesiąt kilogramów [WIDEO]

W lesie w Australii znaleziono schorowaną owcę, która od wielu lat nie była strzyżona. Od razu ją ostrzyżono, aby uratować jej życie. Jej runo...

zobacz więcej

Członkowie tej społeczności wykreowali modę na strojenie węży. A gdy pojawia się trend, pojawia się też zapotrzebowanie na modne produkty. O tym, że popyt na nakrycia głowy dla węży jest spory, może świadczyć choćby oferta na portalu Etsy.com. Można tam znaleźć setki ofert z nakryciami głowy dla węży i nie tylko. Amatorów takiego rękodzieła nie brakuje, a asortyment jest szeroki – począwszy od eleganckich kapeluszy, a skończywszy na gadżetach okolicznościowych typu kolorowe czapeczki urodzinowe czy kapelusze czarownic na Halloween.

Choć właściciele węży są zachwyceni, ich pupile nie zawsze. Jedna z klientek w komentarzu napisała, że nakrycie głowy, które kupiła dla swojej jaszczurki, było wspaniałe. Doceniła kunszt wykonania i jakość materiałów. Dodała jednak, że zwierzę szybko tę ozdobę zdjęło z głowy i wyraźnie dało do zrozumienia, że nie ma zamiaru jej nosić. I chyba to jest ważna wskazówka dla właściciela. Wszak ubranie powinno się podobać nie temu, kto je kupuje, ale temu, kto ma je nosić.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej