RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nagły zwrot w pogodzie. Wróci mróz, wiadomo, do kiedy potrwa

W weekend i na początku marca czeka nas ochłodzenie. Z prognozy pogody IMGW wynika, że może spaść śnieg i wystąpić mróz. Temperatury nie będą jednak tak niskie, jak kilkanaście dni temu.

„Zupełna zmiana pogody”. O ile spadnie temperatura?

Od piątku chłodny front atmosferyczny, który będzie przemieszczał się z północy na południe kraju, spowoduje wzrost zachmurzenia i występowanie...

zobacz więcej

Pogoda na weekend


Rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski przekazał, że szczególnie w nocy z soboty na niedzielę temperatury spadną poniżej zera i będą się kształtowały w przedziale od -3 do 0 st. C. Dodał, że cieplejsze dni przyjdą po weekendzie - początkowo temperatury w nocy wyniosą od ok. -1 do 1 st. C., a następnie spodziewane są temperatury dodatnie.

Synoptyk zaznaczył też, że w sobotę na północy kraju spodziewane jest więcej wiatru, zaś – zarówno w sobotę jak i w niedzielę w Bieszczadach i w Tatrach może poprószyć śnieg.

Z informacji przekazanych przez IMGW wynika, że przemieszczający się od piątku z północy na południe kraju front atmosferyczny powoduje napływ chłodnego powietrza.

Na północy kraju będzie ciepło i wietrznie. Tam temperatury nawet do 8 st. C. Na północnym-wschodzie miejscami możliwe słabe, przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 do 7 st. C. Wiatr okresami dość silny, w porywach do 55 km/h.

Temperatura spadnie nawet o 30 stopni. Prognoza długoterminowa na marzec

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Po rekordowych temperaturach dla lutego w historii pomiarów w Polsce, prognozy synoptyków wskazują,...

zobacz więcej

W województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie temperatura maksymalna od 5 do 7 st. C. Wiatr słaby. Na Mazowszu oraz w województwach łódzkim i lubelskim możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 do 7 st. C. Wiatr porywisty. Najcieplej będzie w Warszawie 7 st. C.

Miejscami w obszarach podgórskich i w górach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w drugiej połowie dnia lokalnie na Przedgórzu również deszczu. Temperatura maksymalna od 4 do 7 st. C, w szczytowych partiach Sudetów od -5 st. C do -2 st. C.

W województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3 do 5 st. C, w rejonach podgórskich od -2 do 0 st. C. W górach początkowo od -5 do -2 st. C wysoko w Beskidach, w Tatrach -7 st. C, w ciągu dnia spadek temperatury. Wysoko w górach dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Kiedy przyjdzie wiosna?


W niedzielę z północnego zachodu spodziewany jest napływ dość chłodnego powietrza polarnego. Tego dnia temperatury nie będą wyższe niż 8 st. C. Z prognozy IMGW wynika też, że na początku marca możliwe będzie nagłe ochłodzenie. Temperatury mogą spaść nawet do –10 stopni. Wiosna ma przyjść dopiero w połowie marca.

źródło:
Zobacz więcej