RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szłapka chce bojkotu Orlenu. Publicysta: Myślałem, że było jakieś włamanie na jego konto [WIDEO]

Wydawało mi się, że to było jakieś włamanie na konto pana Szłapki, bo to skandaliczne, żeby człowiek, który jest parlamentarzystą, polskim posłem, coś takiego napisał – powiedział w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info publicysta tygodnika „Niedziela” Mateusz Wyrwich. Odniósł się w ten sposób do wpisu szefa Nowoczesnej Adama Szłapki, który wzywał do bojkotu Orlenu.

Opozycja chce bojkotować Orlen. Internauci: Ta, zniszczyć wszystko, co polskie

„Pamiętajcie: nie tankujemy na Orlenie!” – napisał na Twitterze przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka. Użytkownicy sieci przypomnieli mu, że...

zobacz więcej

W piątek „Gazeta Wyborcza” opublikowała taśmy z prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem. Nagrania pochodzą z 2009 r. W reakcji na tę publikację Adam Szłapka zaapelował do Polaków, aby nie korzystali ze stacji paliw Orlen.

„Pamiętajcie: nie tankujemy na Orlenie!” – napisał na Twitterze polityk. Internauci przypomnieli mu, że pieniądze zarobione przez polski koncern zasilają nasz budżet, trafiają m.in. do polskich firm i sportowców. W ich ocenie, gdyby niemiecki polityk nawoływał do bojkotu niemieckich firm i korzystania z zagranicznych koncernów, musiałby podać się do dymisji.

Do słów szefa Nowoczesnej odniósł się w programie „Gość Wiadomości” publicysta Mateusz Wyrwich. – Mnie się to kojarzy z latami 30., sięgając do historii, i takim hasłem: „Nie kupuj w żydowskim sklepie”. To jest dla mnie skandal taki, że ten człowiek powinien od razu złożyć mandat – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej