RAPORT

Wojna na Ukrainie

Bezdomni skatowali psa na łańcuchu. Pójdą do więzienia

Bezdomni skatowali psa (fot. Shutterstock/Oleg Shvetsov)
Bezdomni skatowali psa (fot. Shutterstock/Oleg Shvetsov)

Na siedem miesięcy więzienia zostali skazani dwaj bezdomni za brutalne pobicie psa, którego później uśpił weterynarz – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Mały Promyk został włożony do reklamówki i wrzucony do rzeki. Poszukiwania oprawcy

Policjanci poszukują sprawcy, który w bestialski sposób potraktował psa. 7-tygodniowe zwierzę zostało znalezione przez 19-latkę w rzece. Co...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło 16 czerwca 2020 r. w powiecie pleszewskim. Dwaj pleszewianie w wieku 42 i 49 lat pijąc alkohol zaczęli pastwić się nad zwierzęciem. Ich ofiarą został pies uwięziony na łańcuchu. Bili go szpadlem i cegłami.

Właścicielka czworonoga wezwała policjantów, którzy zatrzymali podejrzanych. Jeden z nich tuż po zdarzeniu miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Pijany był również drugi mężczyzna, którego policjanci zatrzymali następnego dnia rano.

Psa nie udało się uratować. Weterynarz musiał zwierzę uśpić.

– Prokurator zarzucił mężczyznom, że działali ze szczególnym okrucieństwem. Z dużą siłą i agresją bili uwiązanego na łańcuchu psa, co doprowadziło do powstania u niego szeregu poważnych obrażeń, w tym w szczególności głowy i szczęki – mówił we wrześniu ub. roku rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Czytaj także: Pod psem załamał się lód. Film z akcji ratowniczej

Obu podejrzanym groziło do 5 lat więzienia.

Oprócz kary 7 miesięcy więzienia Sąd Rejonowy w Pleszewie zakazał oskarżonym posiadania zwierząt przez cztery lata i zapłacenie po 1500 złotych nawiązki na organizacje pomagające zwierzętom. Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj także: Ma chore nóżki i nikt go nie chciał. Jack długo szukał miłości i domu

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej