RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Próbował zakopać żonę żywcem. Wcześniej chciał ją wrzucić do wody

Policja zatrzymała mężczyznę (fot. Robert Gauthier / Los Angeles Times via Getty Images)
Policja zatrzymała mężczyznę (fot. Robert Gauthier / Los Angeles Times via Getty Images)

23-letni mężczyzna próbował zakopać swoją żonę żywcem na jednej z plaż w Kalifornii – podała lokalna policja. Mężczyzna został zatrzymany.

Morderstwo dziennikarki. Przed sądem staną policjanci

Dwie kolejne osoby zostały postawione w stan oskarżenia w związku z zabójstwem maltańskiej dziennikarki i blogerki Daphne Caruany Galizii w...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na plaży w mieście Coronado. Para kłóciła się. W pewnym momencie 23-letni mężczyzna, zidentyfikowany przez policję jako Jose Luis Mares III, zaatakował kobietę i próbował wrzucić ją do wody.

Następnie zaprowadził żonę w pobliże wieży ratowniczej. Kobieta zeznała, że znajdował się tam głęboki dół, wykopany prawdopodobnie w ciągu dnia przez dzieci. Według jej relacji, mąż wrzucił ją do środka i zaczął przysypywać piachem.

W pewnym momencie 23-latek uciekł. – Nie wiemy, co go odstraszyło. Może to był ktoś przechodzący obok – powiedział Ryan Brennan z policji w Coronado. Kobieta pobiegła w stronę bulwaru, gdzie została znaleziona na chodniku przez przechodnia. Ratownicy medyczni przewieźli ją do ośrodka urazowego w San Diego.

Przed godziną 21.00 czasu lokalnego kobieta zadzwoniła na numer alarmowy mówiąc, że mąż próbował ją zabić. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

23-latek usłyszał m.in. zarzut usiłowania zabójstwa, napaści powodującej poważne obrażenia ciała, przemoc domową. Lokalne media podały, że był wcześniej karany i naruszył zasady zwolnienia warunkowego.

źródło:
Zobacz więcej