RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Panika w firmie kurierskiej. Z paczki wylał się kwas, poparzył pracowników

Dwie osoby zostały poparzone kwasem w firmie kurierskiej (fot. PAP/Leszek Szymański)
Dwie osoby zostały poparzone kwasem w firmie kurierskiej (fot. PAP/Leszek Szymański)

Tragiczny wypadek w firmie kurierskiej w Nowym Sączu. Dwóch pracowników z obrażeniami ciała trafiło do szpitala po tym, jak w piątek w sortowni przesyłek z jednej z uszkodzonych paczek wylał się kwas siarkowy.

Nie widać nawet, by hamował. Koszmarny wypadek przy bramkach na A1 [WIDEO]

Do koszmarnego wypadku doszło na autostradzie A1 w Nowej Wsi koło Torunia. Kierowca samochodu marki Kia wyprzedzał pozostałych uczestników ruchu...

zobacz więcej

– Po godzinie 10 dostaliśmy zgłoszenie, że w sortowni jednej z firm kurierskich doszło do uszkodzenia paczki, z której wylała się szkodliwa substancja. Na miejsce zadysponowano grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Strażacy stwierdzili, że rozlał się kwas siarkowy, a dwie osoby, które znajdowały się bezpośrednio przy tej paczce, zostały poszkodowane. Jeden z mężczyzn stracił przytomność – powiedział zastępca komendanta sądeckiej Straży Pożarnej Paweł Motyka.

Pomocy medycznej potrzebowały także dwie kolejne osoby, które w wyniku stresu źle się poczuły.

Do uszkodzenia paczki z groźnymi chemikaliami doszło podczas rozładunku. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec ratowniczy, ale ostatecznie poszkodowani zostali zabrani do szpitala karetką pogotowia.

Strażacy ewakuowali wszystkie osoby przebywające w sortowni i zneutralizowali niebezpieczną substancję. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Czytaj także: Skandal w Coca-Coli. Pracownicy szkoleni, jak być „mniej białymi”

źródło:

Zobacz więcej