RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hołownia punktuje posłów PO. „Widzi, że Platforma to zwierzę na wykończeniu” [WIDEO]

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia skrytykował posłów PO, w tym szefa klubu KO Cezarego Tomczyka (fot. PAP/Paweł Supernak; Leszek Szymański)
Lider Polski 2050 Szymon Hołownia skrytykował posłów PO, w tym szefa klubu KO Cezarego Tomczyka (fot. PAP/Paweł Supernak; Leszek Szymański)

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia zaatakował 9 posłów PO za poparcie w głosowaniu prezydenckiej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. – Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk i poseł Sławomir Nitras wczoraj butnie występowali i mówili, jacy są wspaniali w tej PO, a tak naprawdę nie potrafią nawet zagłosować, mylą się. Hołownia to wykorzystuje i wysyła znaczące uszczypliwości w kierunku PO. Oni próbują mu się jakoś odgryzać, ale on widzi, że Platforma Obywatelska to takie zwierzę na wykończeniu – powiedział tvp.info poseł PiS Robert Gontarz.

KO ws. uchwały o Jolancie Brzeskiej. Poseł Lewicy: Od tego nie uciekną [WIDEO]

Sejm przez aklamację przyjął uchwałę upamiętniającą Jolantę Brzeską w rocznicę zabójstwa. Klub parlamentarny KO zgodził się na to w ostatniej...

zobacz więcej

Szymon Hołownia krytykuje PO, szef klubu KO tłumaczy się problemami z wi-fi


Sejm uchwalił prezydencką nowelizację do ustawy o Sądzie Najwyższym. Projekt poparło aż 9 posłów Koalicji Obywatelskiej: Waldy Dzikowski, Marcin Kierwiński, Paweł Kowal, Tomasz Lenz, Sławomir Nitras, Agnieszka Pomaska, Wojciech Saługa, Michał Szczerba oraz sam szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk. Parlamentarzysta, który jako przewodniczący powinien pilnować m.in. dyscypliny, winą obarczył łącze internetowe. „Siedzieliśmy w jednej sali, nie zadziałało wi-fi, było przesunięcie (w czasie)” – tłumaczył dziennikarzowi PAP. „Prezydent Andrzej Duda wysłał do Sejmu projekt ustawy pozwalającej na podporządkowanie Sądu Najwyższego Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zbigniewowi Ziobrze. Dzisiaj w Sejmie poparło go 9 posłów KO, w tym Cezary Tomczyk i Sławomir Nitras. Bez komentarza” – zaatakował polityków PO lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Nie jest to pierwsza tego typu wpadka PO w tej kadencji Sejmu. Przed rokiem opozycja mogła zablokować 2 mld zł rekompensaty dla TVP, ale dwie posłanki PO wzięły udział w głosowaniu i opozycji nie udało się zerwać kworum.Zobacz także: „Banda czworga” chciała zerwać kworum w Sejmie. Nie wyszło

Jarosław Sachajko z Kukiz’15: Dziecinne, gówniarskie tłumaczenie PO


Czy posłowie PO rzeczywiście pomylili się w głosowaniu przez kłopoty z wi-fi? – To jest dziecinne, a nawet powiedziałbym gówniarskie tłumaczenie. Byłoby uczciwiej, gdyby pan Tomczyk powiedział, że nie uważał. Jak wi-fi nie działa? Korzystamy z tabletów służbowych, nie da się z innego urządzenia głosować. Tablety służbowe mają poza wi-fi też kartę pozwalającą na dostęp do internetu, którą wszyscy posłowie mają. Być może tutaj chodzi o to, że tam jest po prostu skrajny bałagan. Politycy Koalicji Obywatelskiej zastanawiają się, jak wyjść na mównicę i powiedzieć coś bardzo skrajnego, co przebiłoby się w mediach, i nie patrzą na to, jakie będzie głosowanie, nie rozmawiają z politykami własnego ugrupowania, tylko nakazują im pewne rzeczy robić – odpowiedział poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

Ireneusz Raś z PO: W głosowaniach online bardzo trudno o pewną koncentrację


– Byłbym tutaj ostrożny w jakichś oskarżeniach wobec pracy polityków w systemie online. Nie raz mamy ponad sto głosowań przez kilka godzin i jest bardzo trudno utrzymać pewną koncentrację. Tutaj pewnie brakło tej koncentracji, stąd pomyłki się zdarzają. Ja bardzo chciałbym, żeby jak najszybciej polski parlament zaczął pracować nie online, tylko w normalnym trybie – bronił kolegów poseł Ireneusz Raś z PO.

Dlaczego posłowie przechodzą do Hołowni? „Szalupa ratunkowa Titanica PO” [WIDEO]

Michał Kobosko, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni zdradził tvp.info, że jego ugrupowanie negocjuje transfer z około 10 kolejnymi...

zobacz więcej

Anita Kucharska-Dziedzic z Wiosny: Hołownia jak nie pokrzyczy czy nie popłacze, to będzie miał za małą uwagę w internecie


Co ciekawe posłów KO przed krytyką Hołowni broni posłanka Wiosny Anita Kucharska-Dziedzic. – Wydaje mi się, że Szymon Hołownia jak nie pokrzyczy czy nie popłacze, to być może będzie miał za małą uwagę w internecie. Może na tym to polega. Wcześniej rzeczywiście były emocjonalne wystąpienia, po których politykom PO mogły się pomyłki przytrafić. Nie chce usprawiedliwiać, ale też nie rzucałabym kamieniami. Jak pan Hołownia będzie w parlamencie i będzie miał posłów i posłanki, to się okaże, czy się jego posłowie i posłanki nigdy się nie pomylą– argumentowała Kucharska-Dziedzic.

Zobacz także: Rozpad Koalicji Obywatelskiej? „PO zmienia niebieskie barwy na czerwone”

Artur Dziambor z Konfederacji: W Koalicji Obywatelskiej jest marazm


My też te zmiany dotyczące Sądu Najwyższego poparliśmy. Nie wszystko dzieje się w Polsce na zasadzie, że jedno plemię ma zawsze rację, a drugie zawsze jej nie ma. Czasami Prawo i Sprawiedliwość zrobi coś dobrego, dlatego Konfederacja wsparła swoimi głosami PiS akurat w tym głosowaniu. To, jak się tłumaczą posłowie PO z popierania tego czy innego, jest już inną sprawą. Lepsza jakość w pracy klubu parlamentarnego może być tylko wtedy, kiedy wszyscy są na jednej stronie ideowej i mają dokładnie ten sam kierunek. Tutaj widać, że tam jest marazm. Marazm spowodowany tym, że posłowie PO nie wiedzą, w którą stronę idą – ocenił poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Tomasz Rzymkowski z PiS: Bałagan w KO lub rzeczywiście postanowili poprzeć projekt prezydenta


– Są różne moim zdaniem powody, patrząc obiektywnie. Począwszy od bałaganu, który jak mniemam panuje w klubie Koalicji Obywatelskiej, a skończywszy na tym, że może ci parlamentarzyści zapoznali się dogłębnie z tym projektem i postanowili go poprzeć – stwierdził wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Prezydencka nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym wydłuża termin na wnoszenie skarg nadzwyczajnych przez Prokuratora Generalnego oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, a także wprowadza zmiany w procedurze wyboru prezesów SN.

źródło:
Zobacz więcej