RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nożownik w taksówce na Mokotowie. Jest areszt dla 19-latka

Jest areszt dla mężczyzny, który chciał zabić taksówkarza (fot. PAP/Mateusz Marek)
Jest areszt dla mężczyzny, który chciał zabić taksówkarza (fot. PAP/Mateusz Marek)

Mokotowski sąd rejonowy aresztował na trzy miesiące 19-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa taksówkarza. Do zdarzenia doszło 24 lutego wieczorem. Mężczyzna zaatakował kierowcę nożem.

Napad na taksówkarza. 18-latek zaatakował nożem i paralizatorem

18-latek zaatakował w Warszawie nożem i paralizatorem 56-letniego taksówkarza. Napastnik nie miał pieniędzy, żeby zapłacić za kurs. Kilkukrotnie...

zobacz więcej

– Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem, poprzez zadanie pokrzywdzonemu trzech ran kłutych nożem. Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń wewnętrznych skutkujących chorobą realnie zagrażającą życiu – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podejrzany zadał mu nożem ciosy w brzuch, uszkadzając m.in. wątrobę i śledzionę. Stan pokrzywdzonego był ciężki. Mężczyzna tuż po zdarzeniu był operowany i odzyskał przytomność.

19-letni Dawid M. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia. Jak podawał podkom. Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji na Mokotowie, w środę wieczorem mężczyzna „zamówił taksówkę pod hotelem Marriott i kazał się zawieźć na rondo Waszyngtona”. W trakcie kursu zmienił zdanie i kurs skierował na na ul. Modzelewskiego.

Czytaj także: Ugodził ostrym narzędziem taksówkarza. Podejrzany już w areszcie

W sadzie znaleziono ciało noworodka. Policja szuka matki dziecka

Zwłoki noworodka znaleziono w czwartek rano w sadzie w miejscowości Wełnin w gminie Solec–Zdrój (powiat buski). Okoliczności śmierci dziecka ustala...

zobacz więcej

– Kiedy dojechali do ulicy Modzelewskiego, pasażer próbował kilkukrotnie zapłacić za kurs zbliżeniowo kartą. Terminal jednak sygnalizował brak środków na koncie – powiedział podkom. Koniuszy. Dodał, że 19-latek użył wobec taksówkarza paralizatora, a następnie wyjął nóż. W opisie czynu prokurator nie ujął użycia paralizatora.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów. Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie 19-letniego podejrzanego na okres trzech miesięcy z uwagi na obawę ucieczki podejrzanego i grożącą mu surową karę. W piątek 26 lutego sąd się do tego wniosku przychylił.

Dawidowi M. grozi kara od 12 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj także: Pobicie w Krośnie. Skatowali taksówkarza, bo odmówił przewiezienia psa

 

źródło:

Zobacz więcej