RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny akt oskarżenia wobec „Babci Kasi”. Tym razem atak na policjanta miał wyglądać inaczej

Kobiecie grozi więzienie (fot. PAP/Leszek Szymański)
Kobiecie grozi więzienie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., znanej jako „Babcia Kasia”. Jak dowiedziała się PAP, aktywistka ma odpowiedzieć za zaatakowanie policjanta torebką.

„Stara kur*o”, „liżesz du*ę Kaczyńskiemu”. Protest #Mediabezwyboru przed TVP [WIDEO]

„Stara ku**o”, „jesteście za***nym g**nem i niczym poza tym”, „po jaką ku**ę jesteście?” – to tylko część wulgarnych słów, które kierowała w stronę...

zobacz więcej

26 lutego Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ zakończyła śledztwo przeciwko „Babci Kasi”. Katarzyna A. została oskarżona o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Do zdarzenia doszło 10 listopada 2020 r. w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście. Oskarżona miała zaatakować policjanta „podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych” .

Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że „Babcia Kasia” uderzyła policjanta torebką. W toku śledztwa kobieta nie przyznała się do popełnienia zarzucanego czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Czyn, o którego popełnienie ją oskarżono, zagrożony jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Oplucie munduru


Pod koniec stycznia Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A. w innej sprawie. „Babcia Kasia” ma odpowiedzieć m.in. za znieważenie funkcjonariuszy policji. 19 grudnia podczas protestu „Pamięci ofiar Kościoła katolickiego” pod kościołem św. Krzyża w Warszawie „znieważyła dwóch funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych” .

Kobieta miała używać wobec funkcjonariuszy „słów wulgarnych i powszechnie uznawanych za obelżywe” oraz opluć mundur jednego z policjantów. Katarzynie A. zarzucono również naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy „poprzez ich kopanie oraz odpychanie”.

źródło:

Zobacz więcej