RAPORT

Pogarda

Miała podpalić kościół w Lublinie. Zatrzymano 34-letnią kobietę

34-letnia kobieta miała podpalić kościół (fot. Policja)
34-letnia kobieta miała podpalić kościół (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

Policjanci zatrzymali 34-letnią mieszkankę Łęcznej (Lubelskie) w związku z pożarem w przedsionku kościoła pw. Świętego Krzyża w Lublinie. Według funkcjonariuszy to właśnie ona odpowie za podłożenie ognia.

Dewastacja kościoła św. Augustyna w Warszawie. Kim są sprawcy?

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy pomalowania kościoła pw. św. Augustyna – poinformował...

zobacz więcej

– Motywy postępowania kobiety nie są jasne – powiedział komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kobieta w piątek ma być doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Według policji, odpowie za sprowadzenie zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów, za co może grozić kara do 10 lat więzienia. Policjanci wnioskują o wystąpienie do sądu o jej tymczasowe aresztowanie.

Czytaj także: Wandal odrąbał Matce Boskiej ręce. Figurkę zniszczono w Częstochowie

Powstałe zniszczenia


Dym wydobywający się z kościoła przy ul. Pogodnej w Lublinie został zauważony we wtorek około godziny 12.30. Świadkowie śniegiem zaczęli gasić ogień. Wkrótce pojawili się strażacy oraz policjanci. Pożar został szybko ugaszony. Zniszczeniu uległa kotara, drzwi wejściowe oraz przedsionek kościoła, który został okopcony.

– Już wstępne czynności wskazywały na umyślne podpalenie kotary, od której zajęły się kolejne elementy. W całej świątyni wystąpiło bardzo duże zadymienie. Proboszcz parafii oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych – powiedział Gołębiowski.

Policjanci wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny. Zabezpieczyli ślady, analizowali zapisy monitoringów, rozpytywali i przesłuchali świadków. Przeprowadzone czynności doprowadziły ich do zatrzymania 34-letniej kobiety, mieszkanki Łęcznej.

Czytaj także: Dewastacja kościoła. Zabytkowe drzwi oblane czerwoną farbą [WIDEO]

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej