RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prawie 70 kg tytoniu do fajek wodnych pod podłogą kabiny kierowcy

Białorusin chciał sprzedać tytoń na jednym z warszawskich bazarów (fot. Podlaska KAS)
Białorusin chciał sprzedać tytoń na jednym z warszawskich bazarów (fot. Podlaska KAS)

680 opakowań tytoniu do fajek wodnych funkcjonariusze KAS znaleźli pod podłogą kabiny tira. – Nielegalny towar odkrył funkcjonariusz podczas kontroli tego miejsca – wyjaśnia portalowi tvp.info st. asp. Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. 31-letni Białorusin przyznał, że kontrabandę planował sprzedać na warszawskim bazarze.

Koniec tytoniowego eldorado. Służby przejęły ogromną kontrabandę

Ponad 7,5 tony melasy tytoniowej przeznaczonej do fajek wodnych przechwycili policjanci CBŚP we współpracy z bieszczadzkimi pogranicznikami i...

zobacz więcej

Nielegalny towar wpadł w ręce celników na przejściu granicznym w Bobrownikach. Na jego trop wpadli kontrolując ciężarówkę kierowaną przez 31-letniego Białorusina. Kiedy funkcjonariusz rozglądał się po kabinie odkrył  paczki pod podłogą.

W sumie 680 opakowań po 100 g z tytoniem do fajek wodnych. Mężczyzna przyznał się do przemytu i wyjaśnił, że towar planował upłynnić na jednym z bazarów w Warszawie.

Towar o wartości rynkowej ponad 50 tys. zł został zarekwirowany, a 31-letni Białorusin za popełnione przestępstwo skarbowe odpowie teraz przed sądem.  Oprócz utraty tytoniu grozi mu wysoka grzywna.

(fot. Podlaska KAS)
(fot. Podlaska KAS)

źródło:
Zobacz więcej