RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmierć kolejnego aktora „Świata według Kiepskich”. Stanisław Wolski miał 72 lata

Stanisław Wolski zmarł w wieku 72 lat (fot. Facebook/Teatr Kalambur; Shutterstock)
Stanisław Wolski zmarł w wieku 72 lat (fot. Facebook/Teatr Kalambur; Shutterstock)

Nie żyje Stanisław Wolski. Związany głównie z Wrocławiem aktor zmarł w czwartek w wieku 72 lat – poinformował wrocławski Teatr Kalambur. Artysta występował w wielu znanych produkcjach, także na małym ekranie; zagrał m.in. w serialu „Świat według Kiepskich”. To kolejny aktor z jego obsady, który odszedł w ostatnich miesiącach.

Są wyniki sekcji zwłok Kasi Lenhardt. Lekarz opublikował nagranie

Prokuratura w Berlinie poinformowała o wynikach sekcji zwłok polskiej modelki Kasi Lenhardt. 26-latka zmarła na początku lutego, krótko po...

zobacz więcej

Stanisław Wolski był nie tylko aktorem, ale też autorem piosenek, przedstawień ulicznych oraz animatorem kultury.

Stanisław Wolski nie żyje


W ciągu kilku dekad swojej kariery zagrał w takich produkcjach jak „Wojna polsko-ruska”, „Mała Moskwa”, „Przygody psa Cywila”, „Tancerze”, „Pierwsza miłość” (gdzie w latach 2004-21) wcielił się aż w pięć ról), a także „Świat według Kiepskich”.

O śmierci aktora poinformowali jego znajomi z Teatru Kalambur we Wrocławiu. Jak opisują, jeszcze dzień wcześniej rozmawiali, umawiali się na spotkanie.

Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam Go będzie!” – czytamy we wpisie na Facebooku teatru.

W ostatnich dniach stycznia tego roku światem kultury wstrząsnęła informacja o śmierci znanego m.in. ze „Świata według Kiepskich” aktora Ryszarda Kotysa, twórcy kultowej roli Mariana Paździocha. Artysta był zakażony koronawirusem, podobnie jak inny z aktorów obsady popularnego serialu Dariusz Gnatowski. Popularny Arnold Boczkek zmarł w październiku 2020 r.

Zobacz także: Przyczyna śmierci Ryszarda Kotysa. Paździocha wspominają aktorzy z „Kiepskich”

źródło:
Zobacz więcej