RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Są wyniki sekcji zwłok Kasi Lenhardt. Lekarz opublikował nagranie

Wyniki sekcji zwłok polskiej modelki Kasi Lenhardt (fot. Franziska Krug/Getty Images for Bulgari)
Wyniki sekcji zwłok polskiej modelki Kasi Lenhardt (fot. Franziska Krug/Getty Images for Bulgari)

Prokuratura w Berlinie poinformowała o wynikach sekcji zwłok polskiej modelki Kasi Lenhardt. 26-latka zmarła na początku lutego, krótko po rozstaniu z zawodnikiem Bayernu Monachium Jeromem Boatengiem. Przeciwko piłkarzowi niedawno wznowiono śledztwo z powodu wcześniejszych podejrzeń o napaść na Polkę. Eksperci medycyny sądowej przedstawili jednoznaczną opinię dot. okoliczności zgonu Lenhardt. Przeprowadzający sekcję zwłok lekarz w opublikowanym nagraniu odpiera zarzuty mediów.

„Zmusił Kasię do milczenia”. Ujawniono umowę zawartą tuż przed śmiercią Lenhardt

Po kilkunastu dniach od śmierci polskiej modelki w Niemczech na jaw wychodzą kolejne fakty. Niemieckie media ujawniły dokument zawarty między...

zobacz więcej

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynikało, że Lenhardt popełniła samobójstwo. 9 lutego jej ciało znaleziono w mieszkaniu w Berlinie. Tydzień wcześniej rozstała się z piłkarzem Bayernu. W środę Prokuratura w Monachium wznowiła śledztwo przeciwko Jerome'owi Boatengowi w związku z podejrzeniem o napaść na swą ówczesną dziewczynę.

Śledztwo przeciwko Boatengowi


Związek Lenhardt z Boatengiem, a także ich późniejszy konflikt, prowadzony m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, był żywo relacjonowany przez tabloidy. 2 lutego piłkarz ogłosił zakończenie związku.

Według „Bilda” sportowiec jest podejrzewany o naderwanie ucha partnerki. Śledztwo w tej sprawie wszczęto w 2019 r., lecz później je umorzono.

Przyjaciółka Kasi Lenhardt opisała ostatnie dni życia modelki. Poruszający wpis matki

Polska modelka Kasia Lenhardt nie żyje. Informacja o śmierci wstrząsnęła nie tylko Polską. Kilka dni przed śmiercią 25-latka rozstała się z...

zobacz więcej

W ostatnich dniach niemiecka gazeta ujawniła dokument zawarty między 25-latką a piłkarzem. W umowie Kasia Lenhardt zobowiązała się do milczenia na temat związku z obrońcą Bayernu. Podpisano ją na krótko przed tragiczną śmiercią Polki.

Sekcja zwłok Lenhardt. Jednoznaczny wynik


Na początku tego tygodnia berlińska prokuratura poinformowała o zleceniu sekcji zwłok modelki. W komunikacie podano, że badanie przeprowadzone w Instytucie Medycyny Sądowej szpitala Charité w Berlinie nie wykazało żadnych dowodów, by do tragedii przyczyniły się osoby trzecie. „Dalsze informacje nie są możliwe” – zakończono krótkie oświadczenie. O wynikach sekcji zwłok w nagraniu opublikowanym na Instagramie informuje także wykonujący ją lekarz Michael Tsokos. – Katarzyna nie została zabita. W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiały się informacje, że sekcja zwłok nie została przeprowadzona prawidłowo – podkreśla.

Lekarz dementuje informacje o morderstwie


Wyjaśnia też, że w ciągu ostatnich dni w internecie krążyły plotki, że została zamordowana, a sekcja zwłok nie została przeprowadzona prawidłowo.

– Z tego też powodu nagrywam się tutaj w porozumieniu z berlińską prokuraturą, ponieważ sam przeprowadziłem sekcję zwłok – dodaje Tsokos.


Zobacz także: „Alarm!”. Ciężar sławy zabił Kasię Lenhardt?
teraz odtwarzane
„Alarm!”. Ciężar sławy zabił Kasię Lenhardt?

źródło:
Zobacz więcej