RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyjątkowy prezent dla Polek z okazji 8 marca. Startuje TVP Kobieta

TVP Kobieta to kanał mądry i inspirujący, skupiony wokół potrzeb kobiet (fot. Materiały prasowe)
TVP Kobieta to kanał mądry i inspirujący, skupiony wokół potrzeb kobiet (fot. Materiały prasowe)

Programy lifestylowe dotyczące urody, pielęgnacji, mody, urządzania wnętrz, kulinarne, podróżnicze, a także ciekawe filmy dokumentalne, czy reportaże dotyczące ważnych kwestii społecznych – 8 marca rusza nowy kanał TVP Kobieta. Będzie pierwszym w historii Telewizji Polskiej oraz jedynym dostępnym w ramach naziemnej telewizji cyfrowej kanałem w pełni poświęconym tematyce kobiecej.

TVP deklasuje konkurencję. W weekend przyciągnęła miliony widzów

6,4 mln widzów w momencie najwyższej oglądalności obejrzało w niedzielę w TVP1 i TVP Sport „Puchar Świata w skokach narciarskich”. Średnia widownia...

zobacz więcej

TVP Kobieta jest kanałem tematycznym o charakterze lifestylowo-poradnikowo-rozrywkowym, skoncentrowanym wokół potrzeb i zainteresowań kobiet. Adresowany jest do kobiet niezależnie od wieku, wykształcenia i stylu życia.

Oferta ma inspirować, edukować i rozwijać, dając jednocześnie szansę na relaks i odpoczynek. Aby zadbać o jak najwyższą jakość, Telewizja Polska do tworzenia w programów zaprosiła ekspertki w swoich dziedzinach.

W pełnym inspirujących porad kulinarnych programie dietetyczki Agnieszki Mielczarek pt. „Pięknie przyprawiona” widzowie dowiedzą się, jak jeść zdrowo i smacznie. Pierwszy odcinek 10 marca o godz. 19.

Podróże, pasje i rozmowy o życiu


Praktycznych porad dotyczących podróżowania z małym dzieckiem, w dodatku tanio i wygodnie, dostarczy pełna troski Monika Witkowska przemierzająca świat razem z córką Laurą w „Podróżach Małej i Dużej”. Już od 11 marca o godz. 19.

Najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, Miłka Raulin, do „Ulepionych z pasji” zaprosi wyjątkowych gości, którzy tak jak ona mają odwagę realizować swoje marzenia. Pierwsza odsłona serii 19 marca o godz. 19.

Natomiast Joanna Lewandowska, mistrzyni florystyki i członkini Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego, już 8 marca o godz. 19 udowodni w „Kwiatach na warsztat”, że rośliny są wyjątkowo piękne, jeśli tylko odpowiednio się nimi zajmiemy. Wielu wzruszeń dostarczy widzom program pełnej empatii i otwartości na drugiego człowieka Marty Manowskiej „Kobiety w drodze”, w którym prowadząca rozmawiać będzie o bagażu życiowych doświadczeń m.in. z Ewą Błaszczyk czy Walentyną Kozioł. Pierwszych gości poznamy 9 marca o godz. 19.

Inne liczby, lider ten sam. TVP Info na czele oglądalności stacji informacyjnych

TVP Info kolejny raz cieszy się największą widownią spośród stacji informacyjnych w Polsce. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, kanał...

zobacz więcej

Agata Konarska w „Kobietach w biznesie” opowie z jakimi problemami mierzą się współczesne kobiety, dla których rozwój zawodowy przy jednoczesnej trosce o życie rodzinne jest spełnieniem marzeń, a Klaudia Carlos rozmawiać będzie z ekspertami, o wszystkim, co najważniejsze jest dla współczesnych kobiet.

TVP Kobieta zadba o formę i dobry nastrój już od samego rana. W codziennym paśmie „Trenuj z TVP Kobieta” o godzinie 7.10 pełne wigoru trenerki – w tym m.in. Ida Nowakowska – dostarczą pozytywnej energii na cały dzień.

Filmy, dokumenty, seriale i coś dla spóźnialskich


A dla wszystkich widzów, którzy nie zdążyli obejrzeć w Dwójce „Pytania na śniadanie”, TVP Kobieta przygotowała wyjątkową niespodziankę – całe wydanie ulubionego programu śniadaniowego tuż po zakończeniu emisji w TVP2.

Ale TVP Kobieta to również doskonałe dokumenty, w tym m.in. „600 gramów szczęścia”, „Antyle Chopina” i „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”, „Zdolne bestie te Kossaki” oraz pasmo TVP Kobieta „Inspiracje” przygotowywane we współpracy z TVP Kultura. Już w marcu widzowie zobaczą w nim m.in. „Niedzielę z Agnieszką Osiecką”.

Na stałe w ofercie anteny zagoszczą również interesujące filmy i seriale. Widzowie zobaczą m.in. hiszpański serial „Velvet" – opowieść o romansie ubogiej krawcowej z synem potentata modowego, a w codziennym wieczornym paśmie filmowym będzie mnóstwo hitów m.in. nagrodzony Oskarami „La La Land”, kultowy „Dirty Dancing”, czy biografie niezwykłych kobiet jak: „Grace Księżna Monako”, „Diana”, „Amy. Amy Winehouse” i „Whitney”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej