RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policyjna obława na neonazistowską siatkę – mieli m.in. handlować narkotykami

Organy ścigania skonfiskowały m.in. limuzynę, narkotyki i gotówkę (fot. PAP/EPA/L.BARTH-TUTTAS, zdjęcie ilustracyjne)
Organy ścigania skonfiskowały m.in. limuzynę, narkotyki i gotówkę (fot. PAP/EPA/L.BARTH-TUTTAS, zdjęcie ilustracyjne)

Zakrojoną na szeroką skalę operację przeciwko sieci neonazistów prowadzą niemieckie organy ścigania w Turyngii, Saksonii–Anhalt i Hesji. Według władz chodzi m.in. o handel narkotykami i bronią, pranie brudnych pieniędzy.

Mężczyzna wypadł ze statku. Uratował się w nieoczekiwany sposób

Ze statku towarowego na Oceanie Spokojnym wypadł 52–letni mężczyzna. W wodzie spędził 14 godzin. Przeżył, bo trzymał się „oceanicznego śmiecia” –...

zobacz więcej

W ramach dużej operacji policji przeszukano dotąd 27 mieszkań i innych obiektów w miejscowości Gotha w Turyngii, a także w Saksonii–Anhalt i Hesji – pisze Der Spiegel.

Według śledczych w Turyngii aresztowano dziesięć osób. Jeszcze jedna osoba została zatrzymana za posiadanie narkotyków. Organy ścigania skonfiskowały m.in. limuzynę, narkotyki i gotówkę.

Der Spiegel podaje, że w operacji uczestniczyło ok. 500 osób, w tym funkcjonariusze sił specjalnych w Saksonii–Anhalt, specjaliści policyjnej agencji śledczej, a także psy policyjne.

Zobacz także: Sprzątaczka kradła pieniądze ze skarbonki. Wszystko zarejestrowała kamera [WIDEO]

Morderstwo pod Cambridge. Nie żyje Polka, matka piątki dzieci

Mieszkająca pod Cambridge we wschodniej Anglii pięćdziesięciokilkuletnia Polka została zamordowana w swoim domu, który znajduje się tuż obok...

zobacz więcej

Zatrzymani to ludzie w wieku 24–55 lat. Według policji są oni członkami neonazistowskich organizacji Turonen i Garde 20.

Środki z handlu narkotykami członkowie gangu mieli potem legalizować. Według informacji przekazanej przez regionalne radio publiczne w praniu brudnych pieniędzy ważną rolę odgrywał znany prawicowy prawnik – jego kancelaria została przeszukana. Na jego trop trafiono dzięki podsłuchowi kontrwywiadu.

Według mediów operacja była przygotowywana od miesięcy, a podejrzani przez lata kontrolowali sporą część rynku handlu narkotykami w Turyngii, w tym dystrybucją metaamfetaminy. Mieli także handlować bronią i prowadzić dom publiczny w miejscowości Gotha.

Zobacz także: Namierzono pirata, który omal nie rozjechał dzieci na pasach [WIDEO] 

źródło:

Zobacz więcej