RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Opozycja chce bojkotować Orlen. Internauci: Ta, zniszczyć wszystko, co polskie

Adam Szłapka ostro o Orlenie (fot. PAP/Rafał Guz, Twitter.com)
Adam Szłapka ostro o Orlenie (fot. PAP/Rafał Guz, Twitter.com)

„Pamiętajcie: nie tankujemy na Orlenie!” – napisał na Twitterze przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka. Użytkownicy sieci przypomnieli mu, że pieniądze zarobione przez polski koncern zasilają nasz budżet, trafiają m.in. do polskich firm i sportowców. W ich ocenie, gdyby niemiecki polityk nawoływał do bojkotu niemieckich firm i korzystania z zagranicznych koncernów, musiałby podać się do dymisji.

Orlen w ruchu. W tym roku powstanie 40 punktów

W 2021 r PKN Orlen i Ruch otworzą pierwszych 40 punktów sprzedaży detalicznej pod marką Orlen w ruchu – oświadczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek....

zobacz więcej

W piątek „Gazeta Wyborcza” opublikowała taśmy z prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem. Nagrania pochodzą z 2009 r. W reakcji na te publikacje Adam Szłapka zaapelował do Polaków, aby nie korzystali ze stacji paliw Orlen.

Co ciekawe, szef Nowoczesnej zrobił to nie po raz pierwszy. Pod koniec ubiegłego roku również nawoływał w specjalnej akcji, by „bojkotować Orlen”. Polityk zderzył się wówczas ze ścianą, bo krytyczne opinie pojawiły się nawet ze strony jego kolegów z opozycji.

„Bojkot Orlenu to jak obrażanie się na jedzenie, bo nie podoba nam się serwetka przy talerzu. Wszystkich zainteresowanych zachęcam najpierw do sprawdzenia, z których rafinerii pochodzi paliwo tankowane na innych stacjach w Polsce” – podkreślił wtedy europoseł KO Marek Belka.

Zobacz także:  Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press. „Jeden z etapów dekoncentracji mediów”

Paliwo z Orlenu jest sprzedawane na większości stacji benzynowych w Polsce. Na pozostałych można zatankować paliwo głównie z Lotosu – na nieszczęście posła Nowoczesnej również będącego polską marką.

Jak na najnowszy wpis Adama Szłapki zareagowali internauci?

Internauci bezlitośni dla szefa Nowoczesnej. Duża wpadka ws. Orlenu

Adam Szłapka (przewodniczący Nowoczesnej) na swoich profilach w social media zażądał bojkotowania stacji Orlen. Internauci szybko poinformowali go,...

zobacz więcej

„Polski poseł namawia do tankowania w zagranicznych sieciach zamiast w polskiej? Przecież zarobione pieniądze z Orlenu zasilają polski budżet państwa? I tym samym Polaków” – piszą.

Przypominają, że Orlen wspiera akcje charytatywne na terenie Polski, a w czasie epidemii koronawirusa aktywnie włączał się w pomoc w walkę z epidemią. Spółka na pewien czas zmodernizowała swoje fabryki tak,  by móc produkować i dostarczać do szpitali płyn do dezynfekcji.

Orlen wspiera też polski sport w tym m.in. naszych siatkarzy, lekkoatletów, kierowców rajdowych, skoczków czy szczypiornistów.

Zobacz także:  Orlen i Kubica. Zobacz nowy bolid

„Taaaa, zniszczyć wszystko co polskie, co przynosi zyski” – komentują wpis Adama Szłapki internauci.

„Wyobraziłem sobie niemieckiego polityka piszącego na Twitterze »Pamiętajcie, nie kupujemy Volkswagena, Mercedesa i BMW«. To byłby jego koniec” – dodają.

źródło:
Zobacz więcej