RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wielka impreza we Wrocławiu. Bez maseczek i dystansu

Ludzie bawili się na Wyspie Słodowej we Wrocławiu (fot. Shutterstock/Pani Garmyder, tt/@michaljadczak)
Ludzie bawili się na Wyspie Słodowej we Wrocławiu (fot. Shutterstock/Pani Garmyder, tt/@michaljadczak)

Zdjęcia udostępnione w sieci pokazują, że w czwartek wieczorem na Wyspie Słodowej we Wrocławiu bawiły się tłumy młodych ludzi. Były grille, alkohol oraz… brak zachowania zasad związanych z epidemią koronawirusa. – Policjanci prowadzili tam czynności, które właśnie podsumowujemy – powiedział portalowi tvp.info oficer prasowy komendanta miejskiego policji we Wrocławiu aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak.

Będzie trzecia dawka szczepionki? Pfizer sprawdza skuteczność

Trwają badania dotyczące wprowadzenia trzeciej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi – potwierdzili przedstawiciele firmy Pfizer. Dodatkowa...

zobacz więcej

Temperatury w czwartek wystrzeliły w górę. Po tygodniach mrozów, śniegu i typowej dla zimy aury, nagle przyszło ocieplenie. Wiele osób po pracy wyszło na rower czy spacer.

Jednak młodzież we Wrocławiu poszła o krok dalej. Tłumy zgromadziły się głównie na Wyspie Słodowej. W związku z epidemią koronawirusa, ubiegłej wiosny teren ten był czasowo zamknięty, jednak później prezydent miasta Jacek Sutryk zdecydował o ponownym otwarciu i apelował jedynie do odwiedzających o zachowanie zgodne z restrykcjami dotyczącymi koronawirusa.

KORONAWIRUS – RAPORT

Różnie z tym bywało przed nadejściem zimy i nie najlepiej było w nocy z czwartku na piątek. Młodzi ludzie grillowali, śpiewali, pili alkohol. Niewielu zachowywało dystans. Wielu nie miało założonych maseczek. 

O sprawę zapytaliśmy Komendę Miejską Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze podkreślają, że wiedzą o sprawie i byli obecni na miejscu. Zbierają wszystkie informacje i przedstawią je jeszcze w piątek w godzinach porannych.

W czwartek najwięcej nowych zakażeń potwierdzono na Mazowszu – 1984 infekcje, na Śląsku – 1173, w Pomorskiem – 1112, w Wielkopolsce – 862, w Kujawsko-Pomorskiem – 859, na Dolnym Śląsku – 854, na Warmii i Mazurach – 810, na Podkarpaciu – 779, w Małopolsce – 752 oraz w Łódzkiem – 511.

Zmarło 286 osób zakażonych SARS-CoV-2. 34 osoby chorowały tylko na COVID-19, 252 pacjentów miało jeszcze inne schorzenia. Od początku pandemii potwierdzono w Polsce 1 673 252 przypadki koronawirusa.

źródło:
Zobacz więcej