RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dokument jest gotowy”. Rzecznik rządu o Nowym Ładzie i różnicach w koalicji

Nowy Ład to największy program inwestycyjny w historii Polski, patrząc bardzo daleko wstecz; to szansa, by Polska rozwinęła się jeszcze bardziej i dogoniła kraje Europy Zachodniej – mówi rzecznik rządu Piotr Müller. W programie „#Jedziemy” mówił o filarach rządowego projektu i przyznał, że dokument jest już gotowy. Odniósł się też do kwestii rozmów wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i głosów sprzeciwu wobec ratyfikacji unijnego funduszu odbudowy.

Hołownia zaliczył wpadkę jak Kennedy? Historyk: To brak wiedzy

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział projekt „Nowy polski ład”. Szymon Hołownia skrytykował pomysł reform i powołał się na wydarzenia z USA....

zobacz więcej

Gość TVP Info wskazał, że Nowy Polski Ład zawiera kilka filarów i – choć sam dokument czeka jeszcze na oficjalną prezentację – poinformował, że wśród nich są kwestie dotyczące polityki rozwojowej oraz fiskalnej, które polepszyłyby sytuację polskich pracowników.

Filary Nowego Ładu


– Ale jest także program dotyczący służby zdrowia, by w czasach po epidemii i w jej trakcie doprowadzić do lepszego jej funkcjonowania; by dostęp do usług medycznych, specjalistów był jeszcze łatwiejszy – wskazał Müller.

Podkreślił, że rządowy projekt to największy program inwestycyjny w historii polski, patrząc bardzo daleko wstecz. – Do tego potrzebny jest spokój polityczny i jedność – dodał.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński o szansach przed Polską. „Warunkiem ich wykorzystania jest jedność” Rzecznik rządu pytany był także o różnice w Zjednoczonej Prawicy w kwestii ratyfikacji unijnego funduszu odbudowy, który – obok środków z budżetu UE – jest kluczowym komponentem finansowania Nowego Ładu.

Różnice w Zjednoczonej Prawicy


– Uważamy, że trzeba skorzystać z rekordowych środków finansowych, bo to szansa, by Polska rozwinęła się jeszcze bardziej i nadgoniła kraje Europy Zachodniej. W tej chwili faktycznie na Radzie Ministrów trwa dyskusja na temat tego projektu. Liczę, że przekonamy naszych partnerów koalicyjnych, że to jest dla nas szansa – mówił Müller.

Jak ocenił, wątpliwości, które się pojawiły (głównie ze strony Solidarnej Polski), wydają mu się jedynie wątpliwościami „do celów zewnętrznych; by pokazać, że jest jakakolwiek różnica”. Dodał przy tym, że te różnice zostaną wyjaśnione.

Zobacz także: Premier do PO: Podwyżką podatków zasililiście mafie VAT-skie

teraz odtwarzane
Premier: Pogoniliśmy tę mafię VAT-owską

źródło:
Zobacz więcej