RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Trzaskowski z Biedroniem o aborcji”. Tajne spotkanie w stołecznym ratuszu?

Tajne spotkanie Rafała Trzaskowskiego i Roberta Biedronia (fot. PAP/Marcin Obara, PAP/Rafał Guz)
Tajne spotkanie Rafała Trzaskowskiego i Roberta Biedronia (fot. PAP/Marcin Obara, PAP/Rafał Guz)

Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski oraz europoseł, lider Wiosny Robert Biedroń – obaj politycy, jak informuje „Super Express”, wzięli udział w tajnym spotkaniu w warszawskim ratuszu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że politycy rozmawiali m.in. o aborcji i prawach kobiet, a także nowym politycznym projekcie, z dala od konserwatystów Platformy Obywatelskiej.

„Pięciu sprawiedliwych”, czyli jak Trzaskowski zaorał projekt Budki na konferencji PO

Borys Budka potrzebuje pięciu sprawiedliwych posłów z PiS, którzy „przejdą na jasną stronę mocy” i zmienią układ sił w Sejmie. – Tak. Nie będę...

zobacz więcej

Jak opisuje gazeta, do spotkania doszło we wtorek wieczorem. Europoseł lewicy, w przeszłości także samorządowiec i prezydent Warszawy znają się od lat. Spotkanie miało jednak – wynika z nieoficjalnych informacji – charakter czysto polityczny i dotyczyło m.in. „centrowo-lewicowego projektu obydwu polityków”.

Postawić na aborcję bez konserwatystów


Rafał Trzaskowski zdaje się budować swoją polityczną bazę na ruchu „Wspólna Polska” i to właśnie on ma być podstawą wspólnego przedsięwzięcia z Robertem Biedroniem. Jest jeszcze możliwość zupełnie nowego bytu, ale „bez udziału konserwatystów z PO”, którzy w ostatnich dniach buntują się przeciwko stanowisku Platformy wobec aborcji.

A to właśnie aborcja miała być jednym z tematów wtorkowego spotkania w ratuszu. „Chcemy postawić na takie kwestie, jak aborcja, wolność, prawa kobiet, Unia Europejska etc.” – opisuje informator gazety. „To może być próba budowania w kontrze do Hołowni i do konserwatystów z PO centrowo-lewicowego projektu” – komentuje politolog prof. Kazimierz Kik i zastanawia się, czy Biedroń odchodzi powoli od ścisłej współpracy z Włodzimierzem Czarzastym i Adrianem Zandbergiem.

Zobacz także: Hostel dla osób LGBT+. Zapłaci warszawski podatnik

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej