RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czechy. Trzy ssaki w praskim zoo mają koronawirusa

Goryl Richard ma koronawirusa (fot. Reuters)
Goryl Richard ma koronawirusa (fot. Reuters)

Testy z odchodów zwierząt w ogrodzie zoologicznym w Pradze potwierdziły w czwartek zakażenie koronawirusem u dwóch lwów i jednego goryla. Najprawdopodobniej zwierzęta zakaziły się od swych opiekunów. Przebieg choroby jest w ich wypadku bardzo łagodny.

Są gatunki genetycznie odporne na nowotwory. Pomogą ludziom?

To, że wieloryby, delfiny i morświny chorują na nowotwory rzadziej od ludzi, wydaje się wynikać z ich cech genetycznych – informuje magazyn...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

U lwów choroba przejawia się przeziębieniem i kaszlem, natomiast goryl nie chce jeść i zdradza objawy przemęczenia - poinformował dyrektor zoo w Pradze, Miroslav Bobek. Chore osobniki są pod stałym nadzorem lekarzy weterynarii.

Dyrektor ogrodu zoologicznego zapowiedział przeprowadzenie kolejnych testów, które miałyby też wykazać, jakim wariantem koronawirusa zaraziły się praskie zwierzęta.

Jak zapowiedział dyrektor Bobek, zakażone lwy i goryl w razie potrzeby zostaną poddane leczeniu wspomagającemu. Dodał, że pracownicy praskiego zoo są w kontakcie z ekspertami z innych ogrodów zoologicznych na świecie, gdzie również odnotowano obecność SARS-CoV-2 u zwierząt.

źródło:

Zobacz więcej