RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ponad 16 ton czystego narkotyku. W Hamburgu przejęto kokainę wartą ponad 350 mln euro

Kontenery zawierały kokainę wartą w hurcie co najmniej 350 mln euro (fot. Zoll)
Kontenery zawierały kokainę wartą w hurcie co najmniej 350 mln euro (fot. Zoll)

Najnowsze

Popularne

Rekordową próbę przemytu kokainy wykryli celnicy w porcie w Hamburgu. Ponad 16 ton czystego narkotyku znajdowało się w pięciu kontenerach, które przypłynęły do Europy z Paragwaju. Taka ilość kokainy warta jest co najmniej 350 mln euro. Śledczy poczekali jeszcze kilka dni po odkryciu kontrabandy i dzięki ich informacjom w porcie w Antwerpii odkryto kolejne 7,2 tony kokainy.

Wynajęli luksusowe wille na Lanzarote, aby zrobić z nich magazyny kokainowe

Gangsterzy wynajęli luksusowe wille na wyspie Lanzarote, tylko po to, aby ukrywać tam kokainę przemycaną z Ameryki Południowej. Narkotyki były...

zobacz więcej

Rekordowy przemyt został ujawniony przez celników z hamburskiego portu dwa tygodnie temu, jednak ze względów bezpieczeństwa, sprawa została ujawniona dopiero teraz. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły kontenery nadane w Paragwaju, w których miał się znajdować m.in. kit. Po sprawdzeniu puszek okazało się, że poza deklarowanym towarem wypełnia je czysta kokaina.

Okazało się, że w kontenerach ukryto 1700 paczek zawierających po 9 kg narkotyku. W sumie doliczono się 16 ton kokainy o wartości hurtowej ponad 350 mln euro. – Dzięki wysoce profesjonalnej pracy dochodzeniowej udało się przechwycić rekordową ilość kokainy. Dzięki temu ciosowi przeciwko zorganizowanej przestępczości narkotykowej niemieckie służby celne po raz kolejny w imponujący sposób pokazały swoją siłę – grzmiał dr Rolf Bösinger, sekretarz stanu odpowiedzialny za służbę celną w Ministerstwie Finansów.

W ciągu kilku kolejnych dni, służby Niemiec, Belgii i Holandii przeprowadziły kolejną operację wymierzoną w przemytników narkotyków. Doprowadziło do odkrycia w porcie w Antwerpii kolejnej przesyłki z kokainą. Tym razem przejęto 7,2 tony narkotyku.

Na terenie Holandii zatrzymano 28-letniego mężczyznę z Vlaardingen, który usłyszał zarzut zorganizowania przemytu 23 tony kokainy. Służby zapowiadają kolejne zatrzymania.

Takiej ilości narkotyku nie przechwycono jeszcze w Europie (fot. Zoll)
Takiej ilości narkotyku nie przechwycono jeszcze w Europie (fot. Zoll)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej