RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Incydent przed Sejmem. Ekoaktywistka przykleiła się do drzwi [WIDEO]

Niecodzienne zdarzenie w Warszawie (fot. Piotr Lapinski/NurPhoto via Getty Images, Twitter.com/edytakazikowska)
Niecodzienne zdarzenie w Warszawie (fot. Piotr Lapinski/NurPhoto via Getty Images, Twitter.com/edytakazikowska)

Aktywistka jednej z organizacji ekologicznych przykleiła się do drzwi Kancelarii Sejmu. Jej koleżanki zaznaczyły, że jest to protest przeciwko największemu kryzysowi, jaki dotyka obecnie obywateli, czyli zmianom klimatu.

PO przeciw uchwale ws. Jolanty Brzeskiej. Jej córka: Dziwne, niezrozumiałe

Platforma Obywatelska zgłosiła sprzeciw wobec przyjęcia przez Sejm przez aklamację uchwały oddającej cześć pamięci Jolanty Brzeskiej i wszystkim...

zobacz więcej

W czwartek rano aktywista klimatycznego ruchu zablokował jezdnię mostu Poniatowskiego w Warszawie. Aktywiści nazwali akcję „Buntem przeciw wymieraniu”.

„Po kilkunastu minutach policjanci usunęli protestującego z jezdni. Został przeniesiony na chodnik. Protest trwał jeszcze ok. godziny i zakończył się po godz. 9. Na miejscu było 10 radiowozów” – donosił portal wawalove.pl.

Z kolei po południu do innego zdarzenia doszło przed Kancelarią Sejmu.

Zobacz także -> Prezydent Ukrainy ostrzega: Nord Stream 2 to pułapka dla Europy

Młoda kobieta z Extinction Rebellion przykleiła sobie rękę do drzwi. Inna z aktywistek poinformowała, że trwa katastrofa klimatyczna i zwykli obywatele muszą coś z tym zrobić.

– Metodami bezprzemocowego nieposłuszeństwa obywatelskiego reagujemy na bezczynność władzy – dodawała, pokazując w kamerze swoją koleżankę przyklejoną do drzwi wejściowych i rozmawiającą z jednym z ochroniarzy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej