RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awaryjne lądowanie na ulicy. Samolot uderzył w auto [WIDEO]

Na szczęście nikt nie ucierpiał w wypadku (fot. YT)
Na szczęście nikt nie ucierpiał w wypadku (fot. YT)

Krok od tragedii na drodze w amerykańskim stanie Kalifornia. Chwilę po starcie do awaryjnego lądowania został zmuszony pilot awionetki i uderzył w jadące auto.

Awionetka uderzyła w dom. Nie żyje trzyosobowa rodzina

Trzyosobowa rodzina zginęła, gdy samolot, którym leciała uderzył w dom na przedmieściach Detroit w amerykańskim stanie Michigan. Mieszkańcy domu...

zobacz więcej

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 17 czasu miejscowego w Livermore, znajdującym się w Bay Area, rejonie otaczającym zatoki San Francisco i San Pablo. Z lokalnego lotniska wystartowała jednosilnikowa maszyna z dwiema osobami na pokładzie.

Po osiągnięciu wysokości około 150 metrów pilot musiał awaryjnie lądować. Awionetka typu Mooney M20E uderzyła w auto jadące aleją Isabel, wiaduktem nad międzystanową autostradą I-580. Nikomu w samolocie ani aucie nic się nie stało.

– Cieszę się, że wszystko skończyło się szczęśliwie – powiedział telewizji ABC News pilot Josh Redsun, który leciał z ojcem do domu w Napa. Wyjaśnił, że tuż po starcie silnik stracił moc.

Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzą śledczy z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), wspierani przez agentów Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA).

źródło:
Zobacz więcej