RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włamanie na Twittera. Wiceminister wyjaśnia

Wojna hybrydowa – komentuje włamanie na konto Włodzimierz Bernacki (fot. Shutterstock/TY Lim)
Wojna hybrydowa – komentuje włamanie na konto Włodzimierz Bernacki (fot. Shutterstock/TY Lim)

„Dziennikarka, ponadto oficer Wojska Polskiego zajmuje się prostytucją” – czytamy na koncie senatora PiS Włodzimierza Bernackiego na Twitterze. Kontrowersyjne wpisy pojawiły się przed południem i opisują rzekomy seksskandal w polskiej armii. Jak mówi portalowi tvp.info Włodzimierz Bernacki, ktoś włamał się na jego konto. Oświadcza, że atak został wymierzony nie tylko w niego, ale także ministerstwo obrony i Kancelarię Prezydenta. – Krótko mówiąc, wojna hybrydowa – dodaje.

Zdjęcia nagiej kobiety. Włam na konto posła PiS

Ktoś włamał się na konto posła PiS Marka Suskiego na Twitterze. – Zamieszczane treści nie są jego autorstwa. Sprawa jest wyjaśniana – poinformowała...

zobacz więcej

W tweetach, które pojawiły się na koncie Bernackiego, podszywająca się pod senatora osoba opisuje oficera i jednocześnie dziennikarkę, która „świadczy usługi towarzyskie dla VIP-ów”.

W kolejnym wpisie, który linkuje do strony randkowej, czytamy: „Najbardziej oburzające jest to, że wykorzystuje zdjęcia z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą i naszymi amerykańskimi sojusznikami jako reklamę swoich usług seksualnych. Jestem głęboko oburzony tym zachowaniem”.

W ostatnim z serii tweetów na koncie Bernackiego pada zapowiedź, że złożony zostanie wniosek do Komisji Obrony Narodowej „w sprawie pozbawienia jej stopnia oficerskiego i zwolnienia z zawodowej służby wojskowej”.

Włamanie na konto i zdjęcia z prezydentemSenator Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, w rozmowie z portalem tvp.info relacjonuje, że o włamaniu na konto i kontrowersyjnych tweetach dowiedział się rano w drodze z Sejmu do resortu.

Bernacki: Wojna hybrydowa

Wulgarny wpis na profilu minister. Maląg: Doszło do włamania

Doszło do włamania na konto minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg na Facebooku. Ktoś podszywając się pod minister zamieścił wulgarny...

zobacz więcej

– Kiedy przyszedłem do ministerstwa, okazało się, że nie mogę zalogować się ani na Twittera, ani na konto mailowe. Poinformowane zostały już służby informatyczne MEiN i Kancelaria Premiera. Trwają prace nad przywróceniem dostępu do kont – wyjaśnia nam Bernacki.

Senator dodaje, że zgłoszenie wysłano także do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego; jest zaniepokojony faktem, że włamania na konta dotyczą w ostatnich tygodniach głównie polityków prawicy.

Uderzenie w MON i prezydenta


– Krótko mówiąc: wojna hybrydowa. Bo to włamanie i fałszywe wpisy to dodatkowo uderzenie w Ministerstwo Obrony Narodowej, Wojsko Polskie i Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy – ocenia Bernacki. Jego zdaniem takie cyberataki mają na celu osłabienie wizerunku państwa i rządu w Polsce.

Zobacz także: Włamanie na konto w mediach społecznościowych. Jak się przed tym bronić?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej