RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wtargnęły do siedziby TVP. Jest wyrok, będzie apelacja

Elżbieta Podleśna to jedna z kobiet, które wtargnęły do siedziby TVP (fot. PAP/Tomasz Gzell; Shutterstock/ Pawel Bednarz)
Elżbieta Podleśna to jedna z kobiet, które wtargnęły do siedziby TVP (fot. PAP/Tomasz Gzell; Shutterstock/ Pawel Bednarz)

Najnowsze

Popularne

Sąd uniewinnił dwie kobiety, które w styczniu 2019 r. wtargnęły do siedziby Telewizji Polskiej w Warszawie. Proces wytoczyła TVP, oskarżając aktywistki o naruszenie miru domowego. Sąd Rejonowy w Warszawie uznał, że Elżbieta Podleśna i Ewa Borgucka są niewinne. „Prokuratura nie zgadza się z rozstrzygnięciem sądu, w sprawie zostanie złożona apelacja” – przekazała portalowi tvp.info rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Podleśna w Norwegii mówi o Polsce jako prześladowana „wierząca katoliczka”

O „problemie wysokiego poparcia dla PiS”, „rozpolitykowanym Kościele” i „ogromnej nietolerancji” w Polsce rozmawiali prelegenci „Festiwalu...

zobacz więcej

Sprawa dotyczy incydentu z 22 stycznia 2019 r., kiedy krótko po zabójstwie Pawła Adamowicza protestujący pojawili się przed TVP. Elżbieta Podleśna i Ewa Borgucka wtargnęły do budynku; interweniowała ochrona, bo nie chciały go opuścić.

Aktywistki oskarżane o naruszenie miru domowego


Telewizja Polska oskarżyła kobiety o naruszenie miru domowego. Art. 193 Kodeksu karnego, będący podstawą pozwu, mówi: „Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

Akt oskarżenia kierowała Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

Zobacz także: Sąd wydał wyrok ws. Elżbiety Podleśnej. Chodzi o pomazanie biur PiS
teraz odtwarzane
Sąd wydał wyrok ws. Elżbiety Podleśnej

Wyrok w tej sprawie zapadł 19 lutego przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia.

W tęczowej aureoli [OPINIA]

Wywołanie histerii wśród polskiej inteligencji (a przecież wyborcy opozycji uważają się za inteligencję, czym, jak niedawno pisałem, odróżniają się...

zobacz więcej

Kobiety zostały uniewinnione.

Prokuratura o sprawie wtargnięcia do TVP


„Prokuratura zwróciła się o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie z dnia 19 lutego 2021 r., którym to Elżbieta P. oraz Ewa B. zostały uniewinnione od popełnienia czynu z art. 193 K.k. – przekazała nam rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokurator Skrzyniarz wyjaśniła nam, że prokuratura nie zgadza się z rozstrzygnięciem sądu, „w szczególności z przyjęta oceną prawną zdarzenia”. W tej sprawie zostanie złożona apelacja.

Zobacz także: Tusk, Kramek i Podleśna. Kulisy nowej akcji opozycji

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej