RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiadomo, co z maturami w szkołach. Ministerstwo edukacji ogłosiło decyzję

Nauka stacjonarna pozostaje w klasach 1-3 poza woj. warmińsko-mazurskim (fot. PAP/Lech Muszyński)
Nauka stacjonarna pozostaje w klasach 1-3 poza woj. warmińsko-mazurskim (fot. PAP/Lech Muszyński)

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski ogłosił, że próbne matury odbędą się stacjonarnie w całej Polsce, łącznie z województwem warmińsko-mazurskim. W Polskim Radiu 24 wyjaśnił, czy nieobecność podczas próbnego egzaminu maturalnego niesie ze sobą negatywne skutki dla ucznia. Do nauki zdalnej od przyszłego tygodnia wracają klasy I-III na Warmii i Mazurach – to element nowych obostrzeń związanych z wzmagającą się trzecią falą epidemii koronawirusa.

Powrót do szkół zagrożony. Minister mówi o czerwcu

Rząd ogłosi dziś nowe decyzje dotyczące obostrzeń. Co z nauczaniem w szkołach i nauczaniem zdalnym? Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam...

zobacz więcej

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od soboty w całym kraju poziom restrykcji zostaje bez zmian, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

– W woj. warmińsko-mazurskim chcemy wprowadzić regulacje dyscyplinujące: by nauka w klasach I-III wróciła do trybu zdalnego, a galerie, muzea, kina, hotele i miejsca użyteczności publicznej znowu zostały zamknięte – informował. Dodał, że dotyczy to też kortów i basenów.

Nowe obostrzenia. Regionalnie koniec nauki stacjonarnej


Pytany, czy w związku z zapowiedzianymi obostrzeniami w woj. warmińsko-mazurskim przeprowadzone zostaną w przyszłym tygodniu próbne matury, odpowiedział, że „prawdopodobnie zostaną one przesunięte”.

Zobacz także: Klasy 1-3 wracają do nauczania zdalnego. Rząd regionalizuje obostrzenia [WIDEO]
teraz odtwarzane
Minister zdrowia przedstawił szczegóły nowych obostrzeń

Jednocześnie zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podejmie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Próbne matury stacjonarnie w całej Polsce

Minister Czarnek: Dziś wszyscy patrzą na świat nauki i oczekują rozwiązania problemów

– Dziś wszyscy patrzą na świat nauki i oczekują od naukowców z całego świata, w tym również od naukowców z Polski, rozwiązania problemów, w których...

zobacz więcej

Ustalenia międzyresortowych konsultacji przekazał wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Jak wyjaśnił, próbne matury odbędą się stacjonarnie w całej Polsce, łącznie z woj. warmińsko-mazurskim.

– W zeszłym roku matury odbyły się w sposób normalny, w żaden sposób niezagrożony, a mieliśmy do czynienia z potężną skalą pandemii. Miejmy nadzieję, że w tym roku w jeszcze lepszych warunkach i w większym bezpieczeństwie te matury się odbędą – mówił wiceminister Tomasz Rzymkowski.

Matura 2021


Podobnie jak rok temu maturzyści nie będą zdawać egzaminów ustnych, a wymagania na egzaminach pisemnych zostaną nieco obniżone. Próbne matury odbędą się w całej Polsce na początku marca. Właściwe egzaminy maturalne zaplanowane są na pierwszą połowę maja.

Zobacz także: Nowe rozporządzenie o nauce zdalnej i stacjonarnej. Czarnek o realnych scenariuszach

źródło:
Zobacz więcej