RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Napad na taksówkarza. 18-latek zaatakował nożem i paralizatorem

Napastnik użył paralizatora (fot. Shutterstock/Karlis Dambrans)
Napastnik użył paralizatora (fot. Shutterstock/Karlis Dambrans)

18-latek zaatakował w Warszawie nożem i paralizatorem 56-letniego taksówkarza. Napastnik nie miał pieniędzy, żeby zapłacić za kurs. Kilkukrotnie ugodzony mężczyzna trafił do szpitala.

Nasilają się napady na taksówkarzy. „To zawód podwyższonego ryzyka”

Napad na taksówkarza w podwarszawskim Pruszkowie wstrząsnął Polską. Para nastolatków sterroryzowała kierowcę nożem i okradła. Całe zdarzenie...

zobacz więcej

Do ataku doszło po godz. 20 w środę. 18-latek zamówił taksówkę pod hotelem Marriott i kazał się zawieźć na rondo Waszyngtona. Zmienił jednak zdanie i pojechał na ul. Modzelewskiego.

– Kiedy dojechali do ul. Modzelewskiego, pasażer próbował kilkukrotnie zapłacić za kurs zbliżeniowo kartą. Terminal jednak sygnalizował brak środków na koncie – powiedział podkom. Robert Koniuszy z KRP na Mokotowie.

Wtedy młody mężczyzna wyjął paralizator i przyłożył 56-letniemu taksówkarzowi do szyi. – Następnie wyjął ostre narzędzie, zadał mu kilka ran kłutych w plecy i uciekł – relacjonował podkom. Koniuszy.

Po kilku minutach na miejsce przyjechały wezwane patrole policyjne. Ratownicy przewieźli rannego do szpitala. Policjanci zatrzymali podejrzanego między budynkami w okolicy ul. Modzelewskiego.

Policyjni technicy zabezpieczyli ślady. Do pracy ruszyła grupa dochodzeniowo-śledcza.

O dalszym losie zatrzymanego nastolatka i o zarzutach będzie decydował prokurator.

źródło:

Zobacz więcej