RAPORT

Pogarda

Znaleźli od lat niestrzyżoną owcę. Runo ważyło kilkadziesiąt kilogramów [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W lesie w Australii znaleziono schorowaną owcę, która od wielu lat nie była strzyżona. Od razu ją ostrzyżono, aby uratować jej życie. Jej runo ważyło ponad 35 kg. Teraz zwierzę dochodzi do zdrowia pod okiem specjalistów.

Australia wciąż płonie. Mieszkańcy ewakuowani, koale w szpitalach [WIDEO]

Ogromne pożary nadal trawią australijskie lasy. W niektórych regionach tego kontynentu w miniony weekend temperatura sięgała nawet ok. 50 st....

zobacz więcej

Owcy, którą znaleziono w pobliżu miasta Lancefield w stanie Wiktoria, nadano imię Baarack. Zaopiekowała się nią organizacja charytatywna Edgar's Mission Farm Sanctuary.

– Wygląda na to, że Baarack miał kiedyś właściciela – powiedział Agencji Reutera przedstawiciel organizacji. – Kiedyś miał kolczyk, ale został on wyrwany przez grubą, zbitą wełnę wokół pyska – dodał.

Jak wyjaśnił, owce powinny być strzyżone przynajmniej raz w roku, bo „ich wełna rośnie i rośnie”. Poinformował, że po strzyżeniu runo Baaracka ważyło 35,4 kg.

– Jego racice były w świetnym stanie dzięki bieganiu po skałach w lesie, ale jego kondycja była kiepska. Miał niedowagę, a ze względu na wełnę wokół twarzy ledwo widział – powiedział jego opiekun.

Jak ocenili ratownicy, owca przeżyła, żywiąc się trawą.

Baarack to najbardziej osierściona owca w ostatnich latach. W 2005 r. popularność zyskała owca Shrek z Nowej Zelandii, której sierść po sześciu latach niestrzyżenia osiągnęła wagę 27 kg.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej