RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radca prawny zatrzymany przez CBA. Miał wyłudzać środki z depozytów sądów

CBA zatrzymało kolejnego radcę prawnego z Wrocławia (fot. CBA)
CBA zatrzymało kolejnego radcę prawnego z Wrocławia (fot. CBA)

CBA zatrzymało siódmego wrocławskiego radcę prawnego, podejrzewanego o to, że zajmował się wyłudzaniem z depozytów sądowych nienależnych mu zobowiązań. Agenci z warszawskiej delegatury Biura przeszukali dwie kancelarie prawne.

CBA zatrzymało dwie osoby w sprawie byłego senatora Stanisława Koguta

Agenci CBA dokonali kolejnych zatrzymań w sprawie afery korupcyjnej byłego senatora Stanisława Koguta. Tym razem zarzuty usłyszą powiązany z...

zobacz więcej

Wydział komunikacji społecznej CBA informował w połowie grudnia 2020 r., że w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymano dziewięć osób, w tym sześciu wrocławskich radców prawnych. Przeszukano kancelarie prawne i komornicze.

Postępowanie, w którym funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali 10. osobę, dotyczy wyłudzenia zgromadzonych na rachunkach depozytowych sądów pieniędzy, które z uwagi na różne okoliczności nie mogły zostać wypłacone uprawnionym osobom i podmiotom.

Używali podrobionych dokumentów


Działania te miały być prowadzone przez grupę radców prawnych, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami i na ich podstawie wszczynali procedurę egzekucyjną w celu odzyskania nieistniejących w rzeczywistości zobowiązań.

Znany adwokat usłyszał 30 zarzutów, w tym nakłanianie do fałszywych zeznań

Nakłanianie do fałszywych zeznań, wyłudzenie z sądu 50 tys. zł należących do klienta oraz poświadczenie nieprawdy przy zwolnieniach lekarskich...

zobacz więcej

Do zatrzymania kolejnego radcy prawnego i przeszukań doszło we wtorek – potwierdził wydział. Według śledczych za pomocą poświadczających nieprawdę dokumentów wyłudził on z depozytów sądowych 300 tys. zł.

Wrocławska prokuratura regionalna postawiła mężczyźnie zarzuty oszustwa, prania pieniędzy i posługiwania się nieprawdziwymi dokumentami.

Wszystkie podejrzewane dotąd osoby wyłudziły w ostatnich kilku latach ok. 2 mln zł i usiłowały uzyskać kolejne pół miliona. Niektórzy ukrywali, że tak uzyskane pieniądze pochodziły z przestępstwa.

Jak poinformował wydział, prokurator zastosował wobec zatrzymanego wolnościowe środki zapobiegawcze.

źródło:

Zobacz więcej