RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prognoza pogody na 25 i 26 lutego. Początek wiosny czy powrót zimy?

Turyści podczas wypoczynku w Zakopanem (fot. PAP)
Turyści podczas wypoczynku w Zakopanem (fot. PAP)

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy, w tym Polska jest w zasięgu rozległego wyżu z centrum w rejonie Morza Czarnego. Północ i częściowo wschód kontynentu znajdują się pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego. Z południowego zachodu w dalszym ciągu będzie do nas napływać ciepła masa powietrza polarnego morskiego z domieszką powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Stała pokrywa lodu powyżej Płocka ma 40 km. „Rozważa się opcję wkroczenie do akcji saperów”

Wzrasta poziom Wisły w Wyszogrodzie, natomiast w Kępie Polskiej opada. W Płocku, gdzie w środę po południu dotarły lodołamacze, obserwowane są...

zobacz więcej

W czwartek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północnym wschodzie początkowo umiarkowane lub duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, głównie we wschodniej połowie i obniżeniach terenu na południu .

Od 9 st. na północnym wschodzie, około 16 w centrum, do 18, 20 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, tylko na północy umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h, w Tatrach do 90 km/h.

Przymrozki na Podhalu


W nocy na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na południu lokalnie, głównie w obniżeniach terenu, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Od 0 st. C, 2 st. na południu i wschodzie do 5, 6 st. na północy i zachodzie. Chłodniej tylko w kotlinach górskich, od -5 st. na Podhalu do -1 w kotlinach sudeckich. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h, w Tatrach do 80 km/h.

W piątek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, poza tym duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Wysoko w Sudetach opady przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i śnieg. Od 5 st. nad morzem i 7 miejscami na północy, 9-12 w centrum do 14 st, 16 st. miejscami na południu.

Czytaj więcej: Prognoza pogody na kolejne dni. IMGW wydał alerty

Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni, tylko na Pomorzu północno-zachodni. Na szczytach Sudetów i Tatr porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach możliwe zamiecie i zawieje śnieżne.

źródło:

Zobacz więcej