RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Obnażone kłamstwo posłów PO. Twierdzą, że to nie był fake news

Nagranie opublikował poseł Paweł Olszewski (fot.TT/Paweł Olszewski)
Nagranie opublikował poseł Paweł Olszewski (fot.TT/Paweł Olszewski)

Posłowe PO udostępnili niezweryfikowane nagranie wideo sugerując, że w kolumnie kilku limuzyn jechał prezydent Andrzej Duda. Wpis na Twitterze opublikował poseł Paweł Olszewski, a udostępnił Sławomir Nitras. Gdy rewelacje okazały się fake newsem, a kilka limuzyn wiozło premierów V4, parlamentarzyści Platformy nie zamierzają przepraszać. – Na moje pytanie powinien odpowiedzieć prezydent Duda, ale do dziś nie odpowiedział. Nie jest to zatem fake news – mówi portalowi tvp.info poseł Paweł Olszewski.

Palikot ujawnił listę kłamstw przygotowanych dla opozycji

„Wyliczono, że były już prezydent USA skłamał ponad 30 tysięcy razy, z czego połowa przypada na zakończoną niedawno kampanię. Jeśli opozycja chce...

zobacz więcej

RAPORT: DEMASKUJEMY FAKE NEWSY

Chodzi o wtorkowy wpis posła Olszewskiego, który na Twitterze zamieścił nagranie pochodzące z serwisu TikTok. Widać na nim przejazd kolumny kilku limuzyn eskortowanych przez policję w Krakowie.

Hejt po wpisie posłów PO


„W tej kolumnie jest 5 pancernych limuzyn, 4 mercedesy i 1 audi! Prezydent Andrzej Duda jedzie w 5 autach??? #taniepanstwo” – napisał Olszewski. Jego wpis udostępnił poseł Sławomir Nitras. Nagranie wyświetlono ponad 120 tys. razy, podało je dalej 1,4 tys. osób. Na głowę państwa wylała się fala hejtu.

Jak ustalił portal tvp.info, w kolumnie przedstawionej na nagraniu nie jechał prezydent Andrzej Duda, choć taką sugestię wyraźnie zawarto we wpisie posła PO. Zwróciliśmy się do Olszewskiego z pytaniem, czy usunie wprowadzający w błąd wpis i przeprosi za opublikowanie niezweryfikowanej informacji.

Olszewski: Nic nie sugerowałem


– Nie sugerowałem, a zadałem pytanie, czy to kolejny przejazd Andrzeja Dudy. Prezydent dzień wcześniej wracał z nart i „korzystał” z korytarza życia całą kolumną aut SOP – komentuje poseł i ocenia, że prezydent „znany jest z tego typu przejazdów, podobnie jak inni dygnitarze PiS”.

– Na moje pytanie powinien odpowiedzieć prezydent Duda, ale do dziś nie odpowiedział. Nie jest to zatem fake news – stwierdził Olszewski. Podobne pytanie zadaliśmy posłowi Sławomirowi Nitrasowi, ten jednak nie chciał z nami rozmawiać; nie odpowiedział też na przesłane pytania.

Co zarejestrowano na nagraniu?


W kolumnie limuzyn, którą widać na filmie udostępnionym przez posłów Platformy, podróżowali szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej, którzy 17 lutego spotkali się na Zamku Królewskim w Krakowie: Mateusz Morawiecki oraz premierzy Czech Andrej Babisz, Węgier Viktor Orban i Słowacji Igor Matovicz. Gościem spotkania był przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Szczyt został zorganizowany przez polską prezydencję w V4 z okazji 30. rocznicy utworzenia Grupy Wyszehradzkiej

Prezydent Andrzej Duda nie przebywał w tym czasie w Krakowie.

Zobacz także: 30-lecie V4. Grupa Wyszehradzka otwiera nowy rozdział, podpisano deklaracje [WIDEO]
teraz odtwarzane
30-lecie V4. Grupa Wyszehradzka otwiera nowy rozdział, podpisano deklaracje

źródło:
Zobacz więcej