RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były szef MSW grozi czystkami w TVP „z kamerzystami włącznie”

Bartłomiej Sienkiewicz atakuje TVP Info (fot. PAP/Marcin Obara)
Bartłomiej Sienkiewicz atakuje TVP Info (fot. PAP/Marcin Obara)

Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW w czasie rządów PO-PSL, zapowiada już nie tylko likwidację TVP Info, ale totalne czystki w Telewizji Polskiej „z kamerzystami włącznie”. W ten sposób skomentował wypowiedź prezesa TVP Jacka Kurskiego, który w trakcie rozprawy przeciwko prof. Wojciechowi Sadurskiemu powiedział, że „być może Paweł Adamowicz nadal by żył”, gdyby jego zabójca oglądał TVP Info. Już w 2019 roku Służba Więzienna dementowała fake newsa m.in. RPO Adama Bodnara informując, że Stefan W. w więzieniu nie mógł oglądać TVP Info, a wśród dostępnych stacji było m.in. TVN24.

Co oglądał morderca Adamowicza? Fake news Czuchnowskiego i Bodnara

– Skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym w Malborku nie mogli oglądać stacji TVP Info – powiedział portalowi tvp.info mjr Bartłomiej Turbiarz z...

zobacz więcej

Sprawa wpisuje się w obraz szerszych oskarżeń współpracowników i bliskich Pawła Adamowicza, polityków opozycji oraz sprzyjających im mediów, które zarzucają, że motywacją zabójcy prezydenta Gdańska miały być rzekomo materiały TVP Info, opisujące wątpliwości m.in. wokół zeznań podatkowych Adamowicza.

TVP pozwało prof. Sadurskiego


Tuż po morderstwie, do którego doszło w trakcie finału WOŚP w Gdańsku w styczniu 2019 roku, prof. Wojciech Sadurski we wpisie na Twitterze stwierdził, że „po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu Gebelsowskich mediów”.

Z powodu tego tweeta TVP złożyło prywatny pozew przeciwko Sadurskiemu, zarzucając mu zniesławienie. W tej sprawie w środę odbyło się przesłuchanie prezesa Telewizji Polskiej. Jacek Kurski – jak relacjonował na Twitterze adwokat Michał Wawrynkiewicz – powiedział: „Szkoda, że zabójca Pawła Adamowicza nie oglądał TVP Info, bo być może Paweł Adamowicz nadal by żył”.

Co oglądał w celi zabójca Pawła Adamowicza?


Już wcześniej także Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar sugerował w Onecie, że mordercę Pawła Adamowicza motywować mogła „mowa nienawiści” i oglądanie w więzieniu programu informacyjnego TVP Info. O tę sprawę portal tvp.info pytał przedstawicieli Służby Więziennej. – Skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym w Malborku nie mogą oglądać stacji TVP Info. Operator telewizyjny, który dostarcza tam sygnał telewizyjny, akurat tego kanału nie dostarczył. Tam jest telewizja kablowa. Tam jest TVP1, TVP2, TVN24 i kilkanaście innych, ale nie ma TVP Info – mówił nam w styczniu 2019 roku mjr Bartłomiej Turbiarz z Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Podkreślił, że w więzieniu w Malborku nie było dostępu do TVP Info.

Zobacz także: Wszystkie media zajmowały się majątkiem Adamowicza, a atakowali go koledzy z PO

Sienkiewicz zapowiada czystki w TVP

„TVP stała się obiektem bezprzykładnego ataku”. Telewizja wytoczy procesy

„W przestrzeni publicznej były i są rozpowszechniane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje” – napisała w oświadczeniu Telewizja Polska. Sprawa...

zobacz więcej

Mimo wielokrotnego wyjaśniania tych faktów, słowa Kurskiego stały się przyczyną kolejnego ataku polityków PO. Borys Budka, lider partii, stwierdził, że „czas na likwidację tego folwarku nienawiści, jakim jest TVPiS”.

Krok dalej poszedł były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

„Dlatego moja partia postuluje zaoranie TVP do dna i posypanie solą, a potem budowę jej od nowa. Po Kurskim ta instytucja jest zgniła do kości, a jej rozwiązanie musi być przestrogą dla potencjalnych naśladowców. Każdego szczebla, z kamerzystami włącznie” – napisał polityk.

Czytaj więcej: Szokujący pomysł Platformy. Chcą likwidować „Panoramę”, „Teleexpress” i „Wiadomości”?
teraz odtwarzane
Liderzy PO zapowiadają likwidację TVP Info

źródło:
Zobacz więcej