RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Już tylko maseczki. Nowe restrykcje: Przyłbice mogą być jedynie dodatkiem

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił nowe obostrzenia, wprowadzone w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce. – Rezygnujemy z możliwości zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami; przyłbice mogą być stosowane dodatkowo – ogłosił szef resortu zdrowia. To nie jedyne zmiany.

Klasy 1-3 wracają do nauczania zdalnego. Rząd regionalizuje obostrzenia [WIDEO]

Zamknięte hotele, galerie handlowe, nieczynne kina, teatry, muzea i galerie, a także baseny i korty tenisowe; uczniowie klas 1-3 przechodzą na...

zobacz więcej

Minister zdrowia mówił na konferencji prasowej, że do tej pory dopuszczona była możliwość zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami.

Koniec z maseczkami. Minister zdrowia wyjaśnia


– W tej chwili chcemy zrezygnować z tej możliwości zastępowania – poinformował Adam Niedzielski. Przekazał, że przyłbice wciąż mogą być stosowane, ale dodatkowo, oprócz maseczki.

– Przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy, zabezpieczają górną część twarzy i w tym sensie przyłbice są nadal dopuszczone, ale nie jako element zastępujący maseczkę, tylko ewentualnie jako element, który jest dodatkowy – mówił szef MZ. Krajowy konsultant w zakresie epidemiologii profesor Iwona Paradowska-Stankiewicz podczas konferencji prasowej wskazała, że szczelnie przylegające do twarzy maseczki mogą ograniczyć przenoszenie się koronawirusa o 90 procent.

Niedzielski zachęcał z kolei do stosowania aplikacji Stop Covid, która – jak mówił – pozwala w bezpieczny sposób, zapewniający anonimowość, chronić się przed koronawirusem.

Nowe restrykcje dla woj. warmińsko-mazurskiego


Województwo warmińsko-mazurskie jako jedyne wraca do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamknięte będą tam hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe. Na Mazurach jest obecnie najpoważniejsza sytuacja.

Czytaj więcej: Klasy 1-3 wracają do nauczania zdalnego. Rząd regionalizuje obostrzenia [WIDEO]
teraz odtwarzane
Minister zdrowia przedstawił szczegóły nowych obostrzeń

źródło:
Zobacz więcej