RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prognoza pogody na kolejne dni. IMGW wydał alerty

Zima minęła i w tym sezonie nie ma co liczyć, że powróci. Z pogodowej prognozy IMGW wynika, że wiosna z temperaturami powyżej 10 st. zagościła w Polsce na dobre. Jak będą wyglądały następne dni?

Pogoda na środę 24.02.2021. Pogodowa mapa Polski


W środę w Polsce jest naprawdę ciepło. Po porannych mgłach w większości kraju jest kilkanaście stopni na plusie . W południowo-zachodniej części kraju jest 17, 18 st. Najniższa temperatura w dzień jest w północno-wschodniej części kraju w okolicach Suwałk – 7 st.
Pogodowa mapa Polski na środę 24 lutego 2021 (fot. IMGW)
Pogodowa mapa Polski na środę 24 lutego 2021 (fot. IMGW)

Fala mrozów pod koniec lutego? Synoptyk IMGW: Powiem szczerze... [WIDEO]

Z dnia na dzień jest coraz cieplej. IMGW informuje o orientacyjnej prognozie pogody na wtorek i resztę tygodnia. Spodziewać się należy „ataku”...

zobacz więcej

Podobne lub nawet wyższe temperatury spodziewane są w czwartek, kiedy to 18 st. może pojawić się w rejonie Górnego Śląska . Najprawdopodobniej będzie również mniej mgieł i więcej błękitnego nieba.

Synoptyk IMGW zapytany o to, czy wysokie temperatury w dalszym ciągu będą powodowały zagrożenie roztopami, zaznaczył, że śnieg zalega jeszcze na wschodzie Polski. Dodał, że na Lubelszczyźnie pokrywa lodowa we wtorek wynosiła jeszcze 27 cm, a w Suwałkach – 25 cm. Znaczna grubość pokrywy notowana była również w okolicach Białegostoku.

Poinformował także, że w Polsce wschodniej roztopy będą występowały przynajmniej do piątku. Przypomniał, że dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego, a także na Pogórzu Karpackim wystawione zostały alerty meteorologiczne dotyczące roztopów.

IMGW prognozuje, że w piątek nad Polską pojawi się front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu mogące spotęgować topnienie śniegu. Natomiast od soboty, choć nastąpi ochłodzenie, temperatury w dzień nadal będą dodatnie.

Alerty IMGW


Z mapy ostrzeżeń hydrologicznych IMGW wynika, że w zlewni Bierawki (woj. śląskie) oraz Orli i Widawy (woj. dolnośląskie) możliwe jest wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Dla tych rejonów Instytut wydał ostrzeżenia drugiego stopnia.

źródło:
Zobacz więcej