RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Konferencja ministra zdrowia. Nowe obostrzenia epidemiczne

Transmisja konferencji Niedzielskiego na portalu tvp.info (fot. Krystian Maj/KPRM)
Transmisja konferencji Niedzielskiego na portalu tvp.info (fot. Krystian Maj/KPRM)

Minister zdrowia Adam Niedzielski w środę o godz. 15 przedstawił nowe zasady dotyczące obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Poinformował, że w dzisiejszym raporcie MZ pojawiło się ponad 12 tys. zakażeń. Czy rząd zaostrzy restrykcje? Śledź transmisję na portalu tvp.info.

Dziś ogromny wzrost liczby zakażeń. Minister zdrowia zapowiada zmiany w obostrzeniach

Poranne dane pokazują, że w raporcie w środę mamy 12 146 nowych zakażeń koronawirusem – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dziś rząd ma...

zobacz więcej

Na środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że trzecia fala koronawirusa rozpędza się, o czym świadczy wzrost liczby zleceń na wykonywanie testów o ponad 20 procent.

Od 27 lutego wprowadzony będzie obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

Nowe restrykcje. Co się zmieni?


Szef resortu zdrowia przyznał, że zdecydowano się na zrobienie „małego kroku w tył”, w stosunku do niedawnego luzowania obostrzeń. Jak dodał, chodzi o „jedną szesnastą” kroku w tył – obecne restrykcje zostaną bowiem utrzymane w całym kraju do 14 marca – oprócz województwa warmińsko-mazurskiego.

W tym jednym województwie zdecydowano się na zaostrzenie obostrzeń:

• nauka w klasach 1-3 wraca do trybu zdalnego;

• zamknięte zostaną galerie handlowe;

• muzea, kina i teatry nieczynne;

• zamknięcie hoteli;

• nieczynne korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej.

Czytaj więcej: Klasy 1-3 wracają do nauczania zdalnego. Rząd regionalizuje obostrzenia [WIDEO]

Wprowadzono także zmiany na granicach – kwarantanna będzie obowiązkowa po przyjeździe z Czech i Słowacji. Jak wyjaśnił Niedzielski, w tej kwestii obowiązuje jeden wyjątek.

źródło:
Zobacz więcej