RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tiger Woods miał wypadek. Golfista doznał poważnych obrażeń [WIDEO]

Rozbity samochód Tigera Woodsa (fot. KNBC via REUTERS)
Rozbity samochód Tigera Woodsa (fot. KNBC via REUTERS)

Tiger Woods został przewieziony do szpitala z rozległymi obrażeniami. Golfista we wtorek miał wypadek. Jego samochód wypadł z drogi. Służby musiały użyć specjalnych szczęk, by wydostać sportowca z jego wnętrza. Agent Woodsa informuje o odniesionych licznych urazach nóg.

Znany golfista aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu

Tiger Woods co jakiś czas trafia na pierwsze strony gazet, ale nie za sprawą swoich sukcesów w golfie, tylko z powodu skandali. Tym razem jechał na...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło po godzinie 7 rano czasu lokalnego (ok. 16 w Polsce) w okolicach Los Angeles. Auto prowadzone przez Woodsa – jedyne uczestniczące w wypadku – było dość poważnie zniszczone, a ratownicy musieli rozciąć karoserię, aby wyciągnąć poszkodowanego. W samochodzie nie było innych osób.

Szeryf hrabstwa Los Angeles Alex Villanueva podczas konferencji prasowej powiedział, że wiele wskazuje na to, iż golfista „jechał z większą prędkością niż normalna”. Na jezdni nie było śladów hamowania ani poślizgu.

Tiger Woods ranny w wypadku


Po akcji ratunkowej z udziałem strażaków i ratowników medycznych, rannego odtransportowano do pobliskiego szpitala. Tam – jak poinformował Departament Szeryfa Hrabstwa Los Angeles – golfista natychmiast trafił na stół operacyjny. Agent Woodsa, Mark Steinberg, wypowiadając się dla branżowego miesięcznika „Golf Digest”, stwierdził, że golfista doznał „wielu urazów nogi”, ale obrażenia nie zagrażają jego życiu. Woods został już poddany operacji.

Przed wypadkiem 45-letni Woods uczestniczył w dorocznym turnieju golfowym Genesis Invitational w Riviera Country Club (w Pacific Palisades, luksusowej dzielnicy położonej między górami Santa Monica a Pacyfikiem). Nie grał jednak, a udzielał lekcji celebrytom i brał udział w sesji zdjęciowej.

Narzekał na bóle pleców i sugerował, że z tego powodu może nie wystąpić w prestiżowym turnieju Masters w Augusta (stan Georgia), który odbędzie się w kwietniu. Według „Golf Digest”, Woods w grudniu ubiegłego roku przeszedł zabieg mikrodiscektomii, w celu usunięcia fragmentu dysku międzykręgowego, który uciskając nerw powodował silny ból pleców.

Samochód polskiej dyplomacji podpalony w Berlinie [WIDEO]

W Berlinie nieznani sprawcy podpalili samochód polskiej dyplomacji, zaparkowany nieopodal ambasady RP – poinformował korespondent TVP w Niemczech...

zobacz więcej

To nie jest pierwszy „tajemniczy” wypadek arcymistrza golfa. W 2009 roku, prowadząc SUV-a Cadillaca Escalade, staranował hydrant, kilka żywopłotów i zatrzymał się dopiero na drzewie w pobliżu swojego domu. Wtedy skończyło się to kilkoma ranami na twarzy i mandatem za nieostrożną jazdę.

Zdrady


Działo się to w okresie, gdy media zaczęły donosić o jego pozamałżeńskich romansach, a w końcu kilkanaście kobiet oświadczyło, że było z nim w bliskich relacjach. Golfista publicznie przeprosił wtedy za swoją niewierność wobec żony i oświadczył, że robi sobie przerwę od profesjonalnego golfa. Rok później, gdy zaczął tracić kontrakty reklamowe wydał kolejne oświadczenie, że podda się 45-dniowej terapii. Znów się pokajał. Wyznał, że pieniądze i sława wpędziły go w poczucie bezkarności. Krótko po tym rozwiódł się z żoną Elin Nordegren.

W maju 2017 roku Woodsowi zdarzyła się kolejna nie do końca wyjaśniona przygoda samochodowa. Został zatrzymany przez policję po tym, gdy funkcjonariusze znaleźli go omdlałego za kierownicą. Wóz blokował pas ruchu, silnik pracował, a Woods sprawiał wrażenie jakby był odurzony. Tiger tłumaczył wtedy, że wcześniej zażył leki na receptę i nie zdawał sobie sprawy z tego, jak one mogą na niego wpłynąć.

Sąd nie do końca uwierzył w te wyjaśnienia i dlatego golfista otrzymał karę roku więzienia w zawieszeniu, grzywny w wysokości 250 dolarów, 50 godzin pracy społecznej. Do czasu odwieszenia wyroku miał się poddawać regularnym testom na obecność narkotyków i powstrzymać od spożywania alkoholu. Woods jest triumfatorem 15 turniejów wielkoszlemowych, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Lepszy od niego pod tym względem był tylko Jack Nicklaus – 18.

Wielu ekspertów określa Woodsa mianem najlepszego golfisty wszech czasów. Na czele rankingu światowego był przez rekordowe 683 tygodnie. W 2019 roku został odznaczony przez Donalda Trumpa Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także: Jaki ojciec taki syn. Charlie Woods idzie w ślady Tigera

źródło:
Zobacz więcej