RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gerard Depardieu oskarżony o zgwałcenie 22-latki i napaść seksualną

Gerard Depardieu zaprzecza oskarżeniom (fot. Sergei Fadeichev\TASS via Getty Images)
Gerard Depardieu zaprzecza oskarżeniom (fot. Sergei Fadeichev\TASS via Getty Images)

Gerard Depardieu został oskarżony o gwałt i napaść seksualną – potwierdza paryska prokuratura po tym, jak informację ujawniły francuskie media. Zarzuty przedstawiono aktorowi w grudniu 2020 roku, jednak dotąd nie informowano o nich opinii publicznej. Do przestępstw miało dojść w 2018 roku. Zgłosiła je domniemana ofiara.

Zaatakował ją, gdy uprawiała jogging. Policja zatrzymała gwałciciela

Nieznany mężczyzna zaatakował kobietę przy cmentarzu w Skokach (woj. wielkopolskie), gdy ta uprawiała jogging. Napastnik zgwałcił ją i uciekł. Po...

zobacz więcej

Jak przekazała we wtorek prokuratura w Paryżu, wstępne zarzuty przedstawiono aktorowi 16 grudnia; Depardieu nie został wówczas zatrzymany.

Znany aktor oskarżany o gwałt


Francuskie media podały, że zarzuty dotyczą zawiadomienia, które złożyła w sierpniu 2018 roku 22-letnia wówczas aktorka i tancerka. Zeznała, że „została dwukrotnie wykorzystana seksualnie przez aktora w trakcie nieformalnej próby do przygotowywanego przedstawienia teatralnego”. Miało do tego dojść w rezydencji Depardieu w VI dzielnicy Paryża 7 i 13 sierpnia 2018 roku.

Prokuratura w Aix-en-Provence wszczęła śledztwo po otrzymaniu zawiadomienia, lecz przekazała je prokuraturze w Paryżu. W czerwcu 2019 roku wstępne dochodzenie zostało umorzone. Według prokuratury działania śledcze prowadzone w ramach tego postępowania nie pozwoliły na sformułowanie zarzutów wynikających z oskarżeń kierowanych pod adresem Gerarda Depardieu.

Stanowisko Depardieu


Śledztwo wznowiono w październiku ubiegłego roku. Prawnik Depardieu, Herve Temime, mówił, że aktor „zdecydowanie zaprzecza”, jakoby doszło do gwałtu lub napaści seksualnej. Depardieu wystąpił w prawie 200 filmach i jest jednym z nielicznych francuskich aktorów, którzy zasłynęli w Hollywood. Zdobył Złoty Glob za rolę w „Zielonej karcie”, anglojęzycznej komedii romantycznej z 1990 roku, w której zagrał u boku Andie MacDowell. Za tytułową rolę w „Cyrano de Bergerac” otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora.

Zobacz także: Wielokrotnie gwałcił 11-letnią uczennicę. Sąd był bezlitosny

źródło:

Zobacz więcej