RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Robert Knap o ruchu PO ws. aborcji: Skręt w lewo, gdy Hołownia i PSL rozkradają jej elektorat

Co oznacza stanowisko PO ws. aborcji? (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Co oznacza stanowisko PO ws. aborcji? (fot. PAP/Tomasz Gzell)

To nie jest program, tylko jeden punkt – komentuje stanowisko Platformy Obywatelskiej ws. aborcji dziennikarz portalu tvp.info Robert Knap. Na antenie Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę na braki programowe największej partii opozycji.

Propozycja PO niezgodna z Konstytucją RP. „To bezprawie”

Platforma Obywatelska opowiedziała się za aborcją do 12. tygodnia. Politycy opozycji są zadowoleni z przedstawionych w czwartek rozwiązań i...

zobacz więcej

Jednym z tematów wtorkowej „Debaty dnia” była kwestia aborcji i ubiegłotygodniowego stanowiska zarządu PO. Przypomnijmy – Platforma chce powrotu do trzech przesłanek obowiązujących w ramach tzw. „kompromisu aborcyjnego”. Zaproponowano także „czwartą przesłankę”, która zezwala na aborcję do 12. tygodnia ciąży „każdej Polce znajdującej się w wyjątkowo trudnej sytuacji osobistej, po konsultacji z psychologiem i lekarzem”.

Opinie publicystów o projekcie PO ws. aborcji


Publicysta „Krytyki Politycznej” Jakub Majmurek ocenił, że gdyby PO nie zajęła stanowiska, wiązałoby się to z odpływem wyborców i zauważa, że elektorat ugrupowania Borysa Budki jest w tej sprawie podzielony. Mariusz Gierej z serwisu mPolska24.pl ocenia z kolei, że stworzona przez PO oferta jej służy, a samej propozycji ws. aborcji bliżej do projektów europejskich konserwatystów niż lewicy.

Zdaniem dziennikarza portalu tvp.info Roberta Knapa, Platforma „miota się”, a ruch ws. aborcji jest gestem rozpaczy.

Skręt w lewo źle skończy się dla tej partii. Nie jest to program, tylko jeden punkt – podkreśla Knap. Jak dodaje, Platforma Obywatelska „szuka poparcia w obliczu rozkradania jej elektoratu przez Szymona Hołownię i PSL”.

Zobacz także: Co Hołownia proponuje na sejmowych korytarzach? Spięcie z Nitrasem

źródło:
Zobacz więcej