RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Europejscy przywódcy apelują o zwiększenie dostaw szczepionek. „Mają pomysł”

„Dostęp Europy do wystarczającej liczby szczepionek pozostaje wyzwaniem” (fot. Álex Cámara/NurPhoto via Getty Images)
„Dostęp Europy do wystarczającej liczby szczepionek pozostaje wyzwaniem” (fot. Álex Cámara/NurPhoto via Getty Images)

Premierzy Polski, Hiszpanii, Danii i Belgii oraz prezydent Litwy napisali list do szefa Rady Europejskiej Charles'a Michela, w którym apelują o zwiększenie dostaw szczepionek i przyspieszenie prac nad zwiększeniem mocy produkcyjnych w UE.

Koronarestrykcje w Europie. Jakie maseczki? Gdzie godzina policyjna?

W obawie przed rozprzestrzenianiem się nowych, bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa w kilku krajach Europy zaostrzono już regulacje,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

O liście, wysłanym do Michela przed zaplanowanym w tym tygodniu wideoszczytem UE, poświęconym pandemii COVID-19 poinformowało na Twitterze Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE.

„Liderzy apelują o zwiększenie dostaw szczepionek i przedstawiają pomysł na przyspieszenie prac nad zwiększeniem mocy produkcyjnych w UE” – napisano w tweecie.

Zamieszczono też fragment listu. „Nadzwyczajny szczyt UE w tym tygodniu odbywa się we właściwym czasie. Terminowy dostęp Europy do wystarczającej liczby szczepionek pozostaje nierozwiązanym wyzwaniem. Pomimo bezprecedensowo szybkiego rozwoju nowych szczepionek o wysokiej jakości, trudności produkcyjne nie ustają i prowadzą do poważnych opóźnień. W połączeniu z pojawieniem się nowych mutacji COVID może to zagrozić naszej drodze do pełnej odbudowy i normalnego życia” – czytamy w liście Mateusza Morawieckiego, Pedro Sancheza, Mette Frederiksen, Alexandra De Croo i Gitanasa Nausedy.

Wideoszczyt UE rozpocznie się w czwartek i potrwa do piątku.

źródło:

Zobacz więcej