RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mały Promyk został włożony do reklamówki i wrzucony do rzeki. Poszukiwania oprawcy

Szczeniaka wrzucono do rzeki w reklamówce (fot. Policja)
Szczeniaka wrzucono do rzeki w reklamówce (fot. Policja)

Policjanci poszukują sprawcy, który w bestialski sposób potraktował psa. 7-tygodniowe zwierzę zostało znalezione przez 19-latkę w rzece. Co więcej, szczeniak znajdował się reklamówce.

Ma chore nóżki i nikt go nie chciał. Jack długo szukał miłości i domu

9-miesięczny niepełnosprawny Jack, pies rasy American bully, w końcu znalazł nowy dom. Gdy ośrodek adopcyjny Peaches Bully Rescue w West Chester w...

zobacz więcej

W poniedziałek wieczorem do komisariatu w Morawicy (woj. świętokrzyskie) zgłosiła się kobieta, która przyniosła małego szczeniaka.

Jak powiedziała 19-latka, godzinę wcześniej była na spacerze w rejonie miejscowości Brudzów i usłyszała głos piszczącego psa. Wydobywał się on z foliowej reklamówki wrzuconej do rzeki. Kobieta weszła do wody i wyciągnęła wyziębione zwierzę.

Natychmiast udała się z psem do weterynarza, który przebadał 7-tygodniowego szczeniaka. Piesek otrzymał imię Promyk i dzięki postawie młodej mieszkanki gminy Morawica, nic już mu nie grozi.

Apel policji


Policjanci prowadzą poszukiwania osoby, która w bestialski sposób chciała pozbawić zwierzę życia. Apelują również do wszystkich osób, które rozpoznają psa, lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy porzucenia czworonoga o kontakt. Można to zrobić osobiście w Komisariacie Policji w Morawicy ul. Wolności 31C, telefonicznie pod numerem 47 802 1425 bądź pod numerem alarmowym 112.

Czytaj także: Pies już trzeci miesiąc czeka przed domem na pana chorego na COVID-19

źródło:
Zobacz więcej