RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fregata dla Marynarki Wojennej. Błaszczak podał datę podpisania kontraktu

– Fregata, która zostanie wyprodukowana w polskich stoczniach, będzie również wartościowa, jeśli chodzi o siłę rażenia – ocenił szef MON Mariusz Błaszczak w „Gościu Wiadomości”. – Sądzę, że w tym roku podpisany zostanie stosowny kontrakt – dodał.

Biden nie wycofa żołnierzy z Niemiec. Błaszczak: To dobra wiadomość

Szef MON Mariusz Błaszczak uważa, że zapowiedź prezydenta USA Joego Bidena wstrzymania wycofywania wojsk USA z Niemiec to dobra wiadomość dla...

zobacz więcej

Szef MON mówił w TVP Info o planach budowy fregat dla Marynarki Wojennej. – Fregata zostanie wyprodukowana w polskich stoczniach, będzie również wartościowa, jeśli chodzi o siłę rażenia. Będzie to fregata rakietowa, wyposażona w rakiety porównywalne z tymi, jakimi dysponują nadbrzeżne dywizjony rakietowe. Będzie też stanowiła element antydostępowy RP, a więc będzie mogła obronić także polskie Wybrzeże – wyjaśnił Mariusz Błaszczak.

Podkreślił, że „nadzór sprawowany przez Ministerstwo Obrony oraz zaangażowanie ze strony polskich stoczni dają gwarancję tego, że w krótkim czasie taki okręt powstanie”. Doprecyzował, że w tym roku podpisany ma zostać stosowny kontrakt, a reszta będzie już w rękach producentów.

źródło:
Zobacz więcej