RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Władze włoskiego regionu: koronawirus jest coraz agresywniejszy

Przed rokiem region Wenecji Euganejskiej został zaatakowany jako jeden z pierwszych (fot. Stefano Mazzola/Awakening/Getty Images)
Przed rokiem region Wenecji Euganejskiej został zaatakowany jako jeden z pierwszych (fot. Stefano Mazzola/Awakening/Getty Images)

Koronawirus w regionie Wenecja Euganejska na północy Włoch staje się coraz agresywniejszy. Tamtejsze władze odnotowały znaczny wzrost liczby zakażeń i ciężkich przypadków zachorowań, w tym także pacjentów z Covid-19 na reanimacji. W regionie, który jako jeden z pierwszych został zaatakowany przez wirusa przed rokiem, stwierdzono obecnie znaczne pogorszenie sytuacji po 53 dniach spadku liczby zakażeń. Ostatniej doby zanotowano tam ponad 1000 przypadków.

Ta restauracja nie obsłuży polityków. To protest

„Polityków nie obsługujemy; ani przy stoliku, ani nie sprzedamy im nic na wynos” – ogłosiła restauracja we Florencji, której ci są stałymi...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Z kolejnych regionów Włoch napływają natomiast doniesienia o wykryciu ognisk zakażeń brytyjskim i brazylijskim wariantem koronawirusa. Czerwone strefy wysokiego ryzyka ogłoszono w małych miejscowościach m.in. w stołecznym Lacjum i na Sycylii.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby na Covid-19 zmarło 356 osób i wykryto 13314 nowych zakażeń. Liczba wykonanych testów przekroczyła 303 tys. 4 proc. z nich dało wynik pozytywny.

Najnowszy bilans zmarłych w kraju od początku epidemii wynosi 96348. Jest wśród nich 328 lekarzy.

O 140 wzrosła liczba hospitalizowanych chorych na COVID-19. Na oddziałach intensywnej terapii zajęto kolejnych 28 łóżek.

Koronawirusa wykryto u około 2,8 mln osób, z których wyzdrowiało ponad 2,3 mln.

Szacuje się, że obecnie zakażonych jest co najmniej 387 tys. osób.

źródło:

Zobacz więcej