RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Hostel dla osób LGBT+. Zapłaci warszawski podatnik

To realizacja deklaracji złożonych aktywistom przez Rafała Trzaskowskiego przed dwoma laty (fot. Shutterstock/Ink Drop)
To realizacja deklaracji złożonych aktywistom przez Rafała Trzaskowskiego przed dwoma laty (fot. Shutterstock/Ink Drop)

Stołeczny ratusz ogłosił konkurs na prowadzenie całodobowego punktu schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób o innej tożsamości psychoseksualnej, czyli hostelu dla osób LGBT+. Poinformowała o tym wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra. To element realizacji „Warszawskiej Deklaracji LGBT+” przygotowanej przez aktywistów tego środowiska. „Deklaracja” zakłada również „edukację antydyskryminacyjną” propagującą m.in. zrównanie związków jednopłciowych z małżeństwami.

3,6 mln zł od władz Warszawy na instytucję kultury szkolącą anarchistów z „taktyki miejskiej”

W stołecznej instytucji finansowanej ze środków miasta miały się odbywać szkolenia „Społecznej Szkoły Antykapitalizmu”. Jak czytamy na stronie...

zobacz więcej

Wcześniej o ogłoszeniu konkursu informowało też stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. Jak przypomniało, powstanie placówki będzie realizacją pierwszego punktu „Warszawskiej Deklaracji LGBT+” przygotowanej właśnie przez to stowarzyszenie.

Współprzewodniczący MNW, Hubert Sobecki, pochwalił ratusz za, jak to ujął, „wywiązanie się ze zobowiązań”. – Sytuacja osób LGBT+ w Polsce i w Warszawie jest naprawdę zbyt trudna, żeby obstawać przy fasadowych i czysto wizerunkowych działaniach – przekonywał aktywista.

Rafał Trzaskowski podpisał „Warszawską Deklarację LGBT+” w lutym 2019 roku. Deklarowanym celem dokumentu jest poprawa sytuacji osób LGBT+ w stolicy. Dokument też zakłada właśnie stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+, stworzenie miejskiego mechanizmu szybkiej pomocy dla nich oraz tzw. edukację antydyskryminacyjną. Jak wynika z publikacji na portalu stowarzyszenia, chodzi m.in. o propagowanie tzw. małżeństw homoseksualnych i homoadopcji.


-> Przeczytaj także: „Stop bzdurom” do Trzaskowskiego: Ty też masz wypier****ć

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej