RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ambasador RP w Niemczech: Nie interpretujmy podpalenia auta motywami politycznymi

Ambasador RP w Niemczech skomentował podpalenie auta (fot.  PAP/Darek Delmanowicz)
Ambasador RP w Niemczech skomentował podpalenie auta (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Ambasador RP w Niemczech prof. Andrzej Przyłębski przestrzega, aby podpalenia samochodu pracownika polskiej ambasady w Berlinie „nie interpretować pochopnie motywami politycznymi”.

Samochód polskiej dyplomacji podpalony w Berlinie [WIDEO]

W Berlinie nieznani sprawcy podpalili samochód polskiej dyplomacji, zaparkowany nieopodal ambasady RP – poinformował korespondent TVP w Niemczech...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. „W związku z zajściem prewencyjnie wzmocniono ochronę Ambasady RP (...)” – informuje rzecznik prasowy Ambasady RP w Berlinie Dariusz Pawłoś.

W komunikacie przekazanym PAP rzecznik prasowy ambasady pisze, że dzisiaj w nocy (23.02.) ok. godz. 3.00 nieznani sprawcy podpalili auto należące do pracownika Ambasady RP w Berlinie.

Ambasada RP jest w stałym kontakcie z policją


„Ambasador RP w Niemczech, prof. Andrzej Przyłębski, przestrzega, aby pochopnie zajścia tego nie interpretować motywami politycznymi, np. jako kolejny atak na polską Ambasadę nieprzyjaznych Polsce środowisk, co w ostatnim czasie obserwowaliśmy w formie niszczenia pomników, wystaw lub środków komunikacji publicznej” – napisano.

„Jest zdecydowanie za wcześnie, aby sprawie tej przypisywać podtekst polityczny” – podkreślił w komunikacie ambasador Przyłębski.

KE krytykuje nowe przepisy UE. „Będą złe dla środowiska”

Zapisy pakietu mobilności UE, który miał poprawić warunki pracy kierowców, będą mieć negatywne skutki dla klimatu. Zdaniem KE, nowe przepisy mogą...

zobacz więcej

„Być może jest to akt zwykłego wandalizmu”


Zaznaczył, że „być może jest to akt zwykłego wandalizmu. Okoliczności podpalenia bada berlińska policja, a placówka jest w stałym kontakcie z oficerem łącznikowym niemieckiej policji odpowiedzialnej za ochronę placówek dyplomatycznych (ZOS)”.

Wrak spalonego samochodu nie został na razie usunięty z miejsca zdarzenia, gdyż będzie on przedmiotem dalszych oględzin specjalistycznej ekipy dochodzeniowej - informuje ambasada.

Wzmocniono ochronę Ambasady RP


„W związku z zajściem prewencyjnie wzmocniono ochronę Ambasady RP, dotyczy to zarówno pracowników ochrony i pierwszego kontaktu, pełniących służbę w placówce, jak również wszystkich pracowników Ambasady” – informuje rzecznik prasowy Ambasady RP w Berlinie Dariusz Pawłoś.
Zobacz także: Walka z CO2 nakręci gospodarkę. Bruksela ma sposób

źródło:

Zobacz więcej