RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uwaga, ryby na drodze. Wysypały się z niedomkniętej ciężarówki [ZDJĘCIA]

W sprzątaniu kierowcy pomogli strażacy (fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie)
W sprzątaniu kierowcy pomogli strażacy (fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie)

Kierowca ciężarówki wiózł 2 tony ryb. Podczas hamowania niewłaściwie zabezpieczone drzwi otworzyły się i połyskująca łuską zawartość wysypała się na krajową „szóstkę” w Wejherowie. Natychmiast powstał korek. – Kierowca za niewłaściwie zabezpieczony ładunek został ukarany mandatem w maksymalnej wysokości – mówi portalowi tvp.info asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Z ciężarówki wylał się beton. Droga w kierunku Radzymina jest zablokowana

Ciężarówka przewożąca płynny beton na drodze krajowej nr 8 w Markach zgubiła cześć swojego ładunku; beton rozlał się na jezdnię blokując dwa pasy...

zobacz więcej

Zajście miało miejsce w poniedziałek około godz. 19.30 na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej z Orzeszkową w Wejherowie. Podczas gwałtownego hamowania otworzyły się niewłaściwie zabezpieczone drzwi ciężarówki i ładunek ryb wysypał się na drogę. – Na szczęście nie całość z 2 tonowego ładunku – mówi nam rzeczniczka z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Ale i tak doszło do sporych utrudnień w ruchu. Korek rozładowywano kilkadziesiąt minut.

Na miejsce przyjechali policjanci i strażacy. Ci pierwsi ukarali kierowcę 500 złotowym mandatem i zobowiązali do usunięcia ryb z nawierzchni. Koledzy wsparli winowajcę podczas sprzątania. Strumieniem wody przesuwali ryby na pobocze, z którego zbierał je 28-latek.

(fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie)
(fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna W Wejherowie)

źródło:
Zobacz więcej