RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ogień w kościele w Lublinie. „Chwilę przed pożarem ktoś stamtąd wychodził”

Trwa szacowanie strat (fot. KMP SP Lublin)
Trwa szacowanie strat (fot. KMP SP Lublin)

Pożar w parafii św. Krzyża w Lublinie przy ul. Pogodnej 7. – Podejrzewamy podpalenie – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info st. kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Pożar domu. Jedna osoba zaginiona, wśród poszkodowanych dzieci

Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku pożaru drewnianego domu w miejscowości Siedliska (woj. małopolskie). – Trwa dogaszanie pożaru i...

zobacz więcej

Ogień pojawił się w przedsionku świątyn około godziny 12.30. Na miejsce wysłano trzy zastępy strażaków. – Zniszczeniu uległa kotara z tworzywa sztucznego. Przedsionek jest bardzo okopcony – wyjaśnia nam rzecznik KMPSP w Lublinie i przyznaje, że podejrzewane jest podpalenie.

Nie było potencjalnego źródła ognia, ani świeczki, ani zwarcia instalacji elektrycznej – wskazuje. Policjanci ustalili, że są świadkowie, którzy widzieli, że chwilę przed pożarem ktoś stamtąd wychodził.

Po godzinie 14 sytuacja była już opanowana. Zakończono oddymianie. Do szpitala odwieziono kobietę, która podczas pożaru znajdowała się w świątyni. Jej życiu nic nie zagraża. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej