RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBŚP w Urzędzie Miasta w Chorzowie. Przeszukania w domu prezydenta i jego zastępców

Funkcjonariusze CBŚP rozpoczęli przeszukania w chorzowskim Urzędzie Miasta (fot. CBŚP, zdjęcie ilustracyjne)
Funkcjonariusze CBŚP rozpoczęli przeszukania w chorzowskim Urzędzie Miasta (fot. CBŚP, zdjęcie ilustracyjne)

Funkcjonariusze CBŚP rozpoczęli rano przeszukania w chorzowskim Urzędzie Miasta. Zabezpieczają dokumenty w ramach śledztwa dotyczącego niegospodarności. Przeszukania, na polecenie katowickiej prokuratury, odbywały się również w innych miejscach.

Wprowadzili na rynek 400 kg narkotyków. CBŚP zatrzymało 24 osoby

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 24 osoby należące do gangu narkotykowego. Według śledczych grupa mogła wprowadzić do obrotu ok. 400 kg amfetaminy i...

zobacz więcej

CBŚP weszło do Urzędu Miasta


– Na terenie Urzędu Miasta pracuje teraz około 30 funkcjonariuszy CBŚP. Zajmują się wieloma sprawami, proszą o udostępnienie kolejnych dokumentów, oczywiście Urząd Miasta i prezydenci współpracują z CBŚP i wykonują polecenia – powiedział rzecznik chorzowskiego magistratu Kamil Nowak.

Śledczych interesuje chociażby współpraca z Ruchem Chorzów. To nie są oczywiście nowe sprawy, były wielokrotnie poddawane kontrolom, dlatego jesteśmy zaskoczeni tym, jaki ta sprawa przyjęła rozmiar, ponieważ Urząd Miasta, jak i prezydenci współpracowali ze wszystkimi organami kontrolnymi – dodał rzecznik.

Zobacz także: CBŚP i pogranicznicy przerwali marzenia przemytników „trawki” o wielkich zyskach 

Informację o przeszukaniach potwierdził Waldemar Łubniewski z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. – Prokuratura nadzoruje śledztwo, które jest prowadzone przez CBŚP i dotyczy niegospodarności w zakresie gospodarowania środkami publicznymi w Urzędzie Miasta Chorzów – powiedział prokurator.

Gangsterzy urządzili piekło mężczyźnie, który wynajął im dom

Prawdziwym koszmarem zakończyło się dla 34-letniego Polaka mieszkającego w Niemczech wynajęcie rodakom domu w miejscowości Linnich. Nie dosyć, że...

zobacz więcej

– Dzisiaj odbywają się przeszukania, prokurator wydał stosowne postanowienia. Celem tych przeszukań jest zabezpieczenie dokumentacji, która będzie weryfikowana w toku śledztwa – dodał.

W postępowaniu, które toczy się od około roku, dotychczas jedna osoba usłyszała zarzuty. Śledczy nie informują, kim ona jest i jakie przestępstwo jest jej zarzucane. Wiadomo, że nie chodzi o niegospodarność, czego dotyczy zasadnicza część wielowątkowego postępowania.

Jak podaje Łubniewski, śledztwo jest rozwojowe.

Zobacz także: „Ogrodnik” ukrył plantację marihuany w podziemnym schronie 

Przeszukania w domu prezydenta i jego zastępców


Według „Gazety Wyborczej”, przeszukania odbywały nie tylko w magistracie, ale również w mieszkaniach prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali (PO) i jego zastępców. – Z informacji, które do mnie dotarły wynika, że przeszukania również odbywały się poza Urzędem Miasta – powiedział Nowak.

źródło:

Zobacz więcej